Zahřívání přirozených potravin

Rate this post

Jaký dietní plán vás v této extrémní zimě zahřeje? Jaké zahřívací potraviny mít po ruce? Umožněte nám zjistit spolu, jak normálně zvýšit tělesnou teplotu jídlem!

  • od Valeria Gatti
  • Ohřívání zdravých potravin

Zahřívání zdravých jídel – PODROBNOSTI

Termín jídlo pochází z latinského alere, které označuje „to, co živí, vyživuje, udržuje“. Ve skutečnosti každá potravina obsahuje menší nebo větší množství vitální síly, která přispívá k tomu, že náš dietní režim je lékem na zdraví; některé potraviny je nemají vůbec, stejně jako různé jiné potraviny naznačují požadavek na příliš mnoho vitální energie k jejich trávení, asimilaci a odstranění odpadu, takže se stávají pro tělo starostí.

Není to však prakticky životně důležitá síla. Potrava se rovněž skládá z tepla, tepelné energie pocházející z ohně, která se zabývá různými dalšími 3 složkami, vzduchem, vodou a také zemí, a které přijímáme a také následně znovu využíváme.

Příchutě, polévky i jin a jang

V zimních měsících, obecně v situacích extrémního a chladného klimatu, by se konzumace potravin měla řídit určitým zájmem, stejně jako když je teplo. Konkrétně by se denní kalorie měly zvýšit asi o 10 %, abychom se ujistili, že naše tělo je schopno mnohem lépe kompenzovat snížení úrovně vnější teploty.

Jídlo má tepelnou sílu, kalorie. Teplo v potravinách, které jíme, pochází zpočátku ze slunečního záření. Podle čínské teorie jinu a jangu bychom měli v zimních měsících konzumovat potraviny ohřívající, nikoli ochlazující. Kromě toho čínská potravinářská věda doporučuje začít den teplým ranním jídlem.

Mléko, med, džem jsou perfektní potraviny. Polévky a také polévky jsou výjimečné tím, že nabízejí teplo, zejména zeleninové a luštěninové polévky, které zahřejí a dodají tělu energii, nebo zdravá miso polévka.

Pokud jde o koření, zahřívacími kořeními jsou tymián, kardamom, který také pomáhá při kašli a nachlazení, hřebíček, chilli paprička, anýz, majoránka, kmín, skořice, jalovec, rozmarýn, pepř a zázvor.

Chlad, zázvor a vitamíny

Abychom pomohli našemu tělu v boji proti příznakům chladu, je nezbytné začlenit sezónní zeleninu bohatou na vitamín A přímo do stravy, jako je: špenát, čekanka, dýně, ředkvičky, cukety, mrkev, brokolice.

Stejně tak se však cibule a česnek konzumují syrové, protože mají úžasné antibakteriální vlastnosti, stejně jako luštěniny, jako jsou fazole, cizrna, hrách, čočka, široké fazole, bohaté na bílkoviny.

Co se týče ovoce, nesporným hlavním znakem je vitamín C

Co se týče ovoce, nesporným hlavním znakem je vitamín CPalec nahoru následně pro pomeranče a mandarinky, citrony, klementinky, kiwi.

A také nakonec horké nálevy a také bio čaje, ne všechny se na zimní období doporučují. Ve skutečnosti je mnohem lepší dát přednost těm na bázi fenyklu, jalovce, artemisie, rozmarýnu, zázvoru, které zahřejí domov, před směsmi máty nebo heřmánku, které revitalizují.

  1. Příkladem organického čaje, který dodává tělu teplo a zároveň působí jako přírodní antibakteriální látka, je čaj na bázi zázvoru, citronu, kmínu, hřebíčku a skořice.
  2. Důsledně přijímaný zázvorový čaj vás ochrání před nemocemi a nachlazením a navodí příjemný pocit vnitřního tepla!

Leave a Comment