Jak mluvíte se svými dětmi o marihuaně?

Rate this post

Bez ohledu na to, zda mají sami rodiče dobrodružství s ganjou na svědomí nebo ne, nechtějí, aby jejich děti kouřily marihuanu. Preventivní programy v Polsku jsou slabé a realizované příliš pozdě – děti, které se jich účastní, už mají první kontakty s drogami za sebou. Abyste zabránili tomu, aby vaše dítě kouřilo, je nutné, abyste převzali odpovědnost za to, zda vaše dítě začne kouřit. Jak tedy s dětmi o drogách mluvit a co nedělat, abyste dítě nenabádali, aby to zkusilo proti sobě?

Rozhovor – ne monolog

V první řadě si musíte uvědomit, jak je důležité s dítětem mluvit o drogách a marihuaně. Rozhovory – ne rodičovský monolog, který končí konstatováním „Zakazuji.“ Takový přístup nejenže nedokáže dítě ochránit, ale dotlačí ho (prostřednictvím zákazu), aby to zkusil.

Začněte brzy

Mluvit s dětmi o drogách je těžké. Rodiče proto pohovor většinou odkládají a čekají, až dítě zestárne. Výsledkem je, že když je rodič homepage konečně připraven na pohovor, dítě má o drogách vyhraněný názor a – často – první pokusy už má za sebou. Kdy tedy začít?

  • Co nejdříve – i ve věku 6 nebo 7 let. Problém drog není jednorázové téma, je to otázka, která by se v rozhovoru s dítětem měla objevit mnohokrát.
  • Otázkou, která může prověřit, zda je dítě připraveno na pohovor, může být jednoduchá otázka, zda dítě slyšelo slovo marihuana nebo droga.

Bez jakéhokoliv podceňování

Děti modelují své rodiče a potřebují jasná a přehledná sdělení. Proto stojí za to, aby rodiče společně určili, co si o drogách myslí. Pokud matka věří, že všechny drogy jsou špatné, a otec věří, že marihuana není droga, dítě nedostane jasnou zprávu.

Bez jakéhokoliv podceňováníVyužijte příležitosti

Nejlepších výsledků dosáhnete spontánní konverzací. Pozvat dítě k rozhovoru formou vzkazu „teď, synku, budeme mluvit o drogách“ – nefunguje. Je lepší využít příležitosti a popovídat si, když třeba jedeme autem, v rádiu se mluví o marihuaně nebo nakupujeme a na výstavě visí tričko s charakteristickým listem .

Mít znalosti

Děti potřebují vysvětlení a motivaci. Chceme-li, aby si dítě myslelo, že drogy jsou špatné, musíme mu poskytnout údaje, na základě kterých může takové přesvědčení učinit. Říkat svému dítěti, že marihuana je špatná, protože je, nebude fungovat. Připravme si tedy informace jak o této, tak o dalších drogách.

Díky znalosti o tom, jak drogy ovlivňují tělo, jejich legálnost a jak fungují, budeme schopni poskytnout dítěti znalosti. A čím víc toho bude dítě vědět, tím bude odolnější vůči přemlouvání kolegů.