Jak mluvit s dítětem o drogách

Rate this post

Víte, že tisíce mladých lidí každý den poprvé v životě zkoušejí marihuanu? Napadlo vás někdy, možná s pocitem viny a výčitek svědomí, že by do této statistiky mohlo být zahrnuto i vaše dítě? Nebo možná máte podezření, že se to již stalo?

Věděli jste ale, že vy jako otec jste pro své dítě jedním z nejvlivnějších lidí ze všech lidí, zvláště pokud je chcete ochránit před něčím tak hrozným, jako jsou drogy? Naučte se, jak o tom s dítětem mluvit.

Neváhejte mluvit

Pamatujte, že čas je v takových věcech vždy velmi důležitý. Rodiče často odkládají mluvení o tom, protože si nemyslí, že by se problém mohl týkat tak mladého člověka!

Mezitím na střední škole dokážou všechny děti vyjmenovat alespoň několik druhů drog a popsat, jak vypadají. Z knih to nezjistili. Jejich vzdělávání začalo již na základní škole.

Čím dříve tedy budete vědět, jak s dítětem o drogách mluvit, tím lépe. Jste otec, musíte být zodpovědný a takové rozhovory s homepage dítětem musíte začít už v jeho útlém věku, musíte své dítě především vzdělávat, ještě než začne jeho „sociální výchova“ na toto téma.

Musíte dát jasně najevo, že drogy jsou ve vaší domácnosti nepřijatelné. Musíte mluvit o účincích užívání drog.

A musíte mluvit o odpovědnosti

A nejdůležitější je, aby to byl skutečný rozhovor s dítětem, a ne řeč nebo dokonce příkaz diktátora.

Čím je vaše dítě mladší, tím je méně pravděpodobné, že mu emoce a negativní postoje zabrání objektivně posoudit a osvojit si to, co mu chcete sdělit. Bohužel se může stát, že jste to již odložili na později a vaše dítě od vás o amfetaminech jako první neslyšelo. Přesto vše, co bylo napsáno výše, stále platí.

Stále musíte své dítě upozornit na nebezpečí drog. I když je vaše dcera nebo syn staří, když všechno ví lépe než táta a budou vaše pokusy ignorovat. I když se začne smát nebo koulet očima. I přes nepříznivou reakci se nepřestávejte snažit najít s dítětem dohodu – jste za ně zodpovědní, nepouštějte se.

Možná byste to měli udělat jinak, možná potřebujete způsob, jak zaujmout nový přístup k tématu.

Udělej to správně
Začněme tím, co už možná víte. Existuje několik klíčových bodů, když je řeč o drogách obvykle zakořeněna v:

“Rád bych vám ujasnil, že nenajdete žádnou toleranci ke svému užívání drog nebo alkoholu.”
“I když si myslíte, že všichni berou drogy a pijí alkohol, je to nezákonné a nepřijatelné.”
“Drogy a alkohol mohou zničit vaši budoucnost a vaše šance na studium, získání vzdělání, nalezení dobré práce a dokonce získání a udržení řidičského průkazu.”