Hubnoucí dieta – jak rozumně zhubnout?

0
Rate this post

Hubnoucí diety jsou u mnoha lidí stále spojeny s oběťmi. Díky modernímu přístupu k dietám je však hubnutí mnohem příjemnější. Dnes by se spíše mělo mluvit o změně celého životního stylu. Dieta založená na zásadách zdravého stravování a každodenní fyzické aktivitě je stále častější. Pro mnoho lidí je to jediná šance na zdraví a dobrý vzhled.

Odtučňovací dieta je dlouhodobě tématem č. 1 pro ženy i muže. Dnes máme obrovskou škálu diet a diet, které nám pomáhají zhubnout a zůstat zdraví. Některé z nich jsou velmi omezující, jiné jsou krátké, trvají až 7 dní a další nás nabádají k vyřazení celých skupin produktů. Co si vybrat? Jaká dieta na hubnutí nám vlastně pomůže zhubnout?

Jak vybrat dietu na hubnutí?

Hubnoucí dietu si spojujeme s odříkáním a vzdáním se oblíbených pochoutek. Bohužel je to často nutné. Za naši nadváhu mohou naše dietní chyby související s kvalitou a množstvím jídla. Na vině jsou prázdné kalorie, kvůli kterým prostě přibereme a hladovíme dál.

Při přechodu na redukční dietu je nutné snížit množství přijatých kalorií. Správné kalkulačky nám pomohou vypočítat celkový metabolismus (CPM). Stačí od této normy odečíst nějaké kalorie a kilogramy začnou samy klesat.

Viz také: Jak zhubnout po čtyřicítce?

Dieta na hubnutí – základní složky stravy

Když známe množství našich energetických potřeb, můžeme začít sestavovat redukční jídelníček. Dobře vyvážená strava by měla obsahovat správné množství makroživin (sacharidy, tuky a bílkoviny).

Sacharidy jako hlavní zdroj energie by měly tvořit cca 50-60 % energie. Jejich zdrojem by měly být celozrnné výrobky, ovoce a zelenina. Tuk ve stravě by měl pokrýt cca 25 % energetické potřeby. Měli byste si však vybrat kvalitní tuky, jako je olivový olej, máslo a za studena lisované oleje. Je však třeba pamatovat na to, že zdrojem tuku bude i maso, uzeniny a ryby. Na každý kilogram tělesné hmotnosti dospělého člověka by mělo být poskytnuto asi 0,9 g bílkovin. Navíc při dietě byste měli jíst častěji, ale v menších porcích, nejlépe 4-5x denně každé 3-4 hodiny.

Odtučňovací jídelníček by měl být velmi rozmanitý a bohatý na živiny. Vybírejme proto produkty plné vitamínů a minerálů. Sáhněme tedy po ovoci, zelenině, libových rybách, libových mléčných výrobcích, celozrnných výrobcích a nahraďme džusy a sycené nápoje vodou. Můžete také použít bylinné čaje na bázi přírodních složek, které navíc podporují proces hubnutí.

Při hubnutí je bohužel nejlepší vzdát se alkoholu, sladkostí a nezdravého jídla

Pro rovnováhu můžete zavést tzv cheat meal – jídlo, při kterém jíme to, co nám nejvíce chutná, např. Díky tomu budeme více motivováni dodržovat zásady zdravé výživy.

Při hubnutí se vyplatí pít Acorn Coffee, která dodává energii a zároveň se cítíme sytější a nemáme chuť na mlsání. Vyzkoušejte také Birch Leaf, ze kterého si připravíte nálev, který vám pomůže shodit zbytečné kilogramy.

Chcete vědět, jaké živiny najdete na svém talíři? Ovládejte složení jednotlivých jídel díky kuchyňským vahám z nabídky Medonet Market. Doplňky stravy, jako jsou Drops FIGURETE pro dokonalou postavu, s mátou a fenyklem, vám mohou pomoci zhubnout. Vyzkoušejte také sadu doplňků na hubnutí YANGO.