E-papierosy są uważane za wyroby tytoniowe

Rate this post

E-papierosy to urządzenia, które podgrzewają płyn do aerozolu, który użytkownik wdycha. Płyn na ogół zawiera nikotynę, a także aromat i różne inne dodatki. Czysta nikotyna w e-papierosach i zwykłych papierosach uzależnia – zobacz www. E-papierosy są uważane za wyroby tytoniowe ze względu na fakt, że wiele z nich składa się z czystej nikotyny, która pochodzi z tytoniu.

Oprócz czystej nikotyny, e-papierosy mogą zawierać niebezpieczne, a także potencjalnie szkodliwe składniki, w tym:

  • ultradrobne cząstki, które można wdychać głęboko prosto do płuc
  • środki aromatyzujące, takie jak diacetyl, substancja chemiczna związana z poważną chorobą płuc
  • nietrwałe związki organiczne
  • metale ciężkie, takie jak nikiel, cyna, a także ołów

E-papierosy, a także młodzi ludzie nie mieszają

Lata nastoletnie to czas ważnego rozwoju umysłu. Rozwój mózgu rozpoczyna się podczas rozwoju nienarodzonego dziecka w łonie matki i trwa przez całe dzieciństwo, a także do około 25 roku życia. Bezpośredni kontakt z czystą nikotyną w okresie dojrzewania i młodości może powodować uzależnienie, a także niszczyć twórczy umysł.

E-papierosy

Wykorzystanie e-papierosów do zaprzestania palenia papierosów.Ostatnio e-papierosy stały się popularną pomocą w rzuceniu palenia w Wielkiej Brytanii.

Podobnie zwane waporyzatorami lub e-papierosami, są znacznie mniej niebezpieczne niż papierosy i mogą pomóc ci rzucić palenie na zawsze. Nie są zalecane dla osób niepalących, a także nie mogą być sprzedawane osobom poniżej 18 roku życia.

Czym są e-papierosy i jak działają?

E-papieros to urządzenie, które umożliwia wdychanie nikotyny w postaci pary zamiast dymu. E-papierosy nie wydzielają papierosa, a także nie wytwarzają smoły ani tlenku węgla, dwóch z najbardziej szkodliwych składników dymu papierosowego. Działają poprzez podgrzewanie płynu (zwanego e-liquidem), który zwykle zawiera nikotynę, glikol propylenowy, wegetariańską glicerynę, a także aromaty. Używanie e-papierosa nazywa się waporyzacją.

Czy wapowanie pomoże mi rzucić palenie?

Wiele niezliczonych osób w Wielkiej Brytanii rzuciło już palenie za pomocą e-papierosa. Istnieją dowody na to, że mogą być skuteczne. Świadectwo z 2021 r. wykazało, że osoby, które stosowały e-papierosy, aby rzucić palenie, a także miały fachową pomoc twarzą w twarz, mogą mieć nawet dwa razy większe szanse powodzenia niż osoby, które używały innych czystych substytutów nikotyny, takich jak plastry lub guma.

Korzystanie z e-papierosa może pomóc w opanowaniu głodu nikotynowego. Aby uzyskać jak największą skuteczność, upewnij się, że używasz go tak wysoko, jak potrzebujesz i z najlepszą twardością czystej nikotyny w swoim e-liquidzie.

Nie uzyskasz pełnych korzyści z wapowania, chyba że całkowicie rzucisz palenie papierosów. Uzyskanie specjalistycznej pomocy od lokalnego Quit Smoking cigarettes Solution daje najskuteczniejszą możliwość całkowitego zerwania z nałogiem. Odkryj swoją regionalną usługę rzucania palenia

Jak wybrać odpowiedniego e-papierosa dla siebie?

Istnieją różne rodzaje e-papierosów, w tym vape peny, vape bary, narzędzia do skóry, mody i papierosy. Mogą być wielokrotnego użytku lub wielokrotnego użytku.

Równie ważne jest, aby wybrać odpowiednią moc nikotyny w swoim e-liquidzie, która z pewnością będzie zależała od tego, ile palisz. Możesz uzyskać porady dotyczące wersji, a także e-liquidów w specjalistycznym sklepie vape.

Jak wolne od ryzyka są e-papierosy?

W Wielkiej Brytanii e-papierosy są ściśle regulowane pod kątem bezpieczeństwa i wysokiej jakości. Vaping nie jest całkowicie bezpieczny, ale stanowi niewielką część ryzyka związanego z paleniem papierosów. Trwałe niebezpieczeństwa związane z waporyzacją nie są jeszcze jasne.

E-papierosy nie wytwarzają smoły ani tlenku węgla, dwóch najbardziej niebezpiecznych składników dymu tytoniowego. Płyn i opary zawierają potencjalnie niebezpieczne substancje chemiczne, które dodatkowo znajdują się w dymie papierosowym, ale w znacznie mniejszym stopniu.

A co z zagrożeniami związanymi z czystą nikotyną?

Podczas gdy nikotyna jest substancją uzależniającą w papierosach, wiele szkód wynikających z palenia pochodzi z setek różnych innych substancji chemicznych w dymie papierosowym, z których większość jest trująca. Leczenie zastępcze czystą nikotyną (NRT) jest szeroko stosowane od kilku lat, aby pomóc ludziom rzucić palenie papierosów, a także jest leczeniem wolnym od ryzyka.

Czy e-papierosy są bezpieczne w ciąży?

Przeprowadzono niewiele badań dotyczących bezpieczeństwa e-papierosów i e-liquidów w ciąży. Nie wiadomo, czy opary są szkodliwe dla dziecka w ciąży. Jeśli jesteś w ciąży, licencjonowane produkty NRT, takie jak plastry i guma, są zalecaną opcją pomagającą rzucić palenie. Ale jeśli uważasz, że używanie e-papierosa pomaga rzucić palenie i pozostać wolnym od dymu tytoniowego, jest to o wiele bezpieczniejsze dla Ciebie i Twojego dziecka niż dalsze palenie.

Czy e-papierosy stwarzają zagrożenie pożarowe?

Zdarzały się przypadki eksplozji lub zapalenia e-papierosów. Podobnie jak w przypadku wszystkich ładowalnych urządzeń elektrycznych, należy używać odpowiedniej ładowarki i nie pozostawiać urządzenia ładującego się bez nadzoru lub na noc.

Leave a Comment