Proc jist superpotraviny neboli superfoods

Rate this post

Superpotraviny: co to jsou a jaké výhody přinášejí naše zdraví?Říká se jim superpotraviny, protože je jich v domácnostech dostatek klikněte zde a také živin, jsou však ve skutečnosti tak pozoruhodné, nebo jde pouze o reklamní a marketingovou techniku?

Co jsou superpotraviny a také co to jsou?

  • Opravdu fungují superpotraviny?
  • superpotraviny

Na planetě „zdravé“ výživy už pár let vlastně slyšíme jen superpotraviny a také jejich četné užitečné vlastnosti.Podle toho, co se tvrdí, by tyto potraviny měly jistě schopnost bojovat s nástupem většiny neduhů, které sužují lidské tělo, dodat ještě více síly a také posílit základní zdraví mysli a těla.

Z toho, jak jsou přesně popsány a také jim tleskají firmy i výrobci, se zdá, že tyto potraviny jsou zázračné.

Říká se jim superpotraviny, skoro jako by měly okouzlující schopnosti, ale ve skutečnosti nejde o nic jiného než o užitečné potraviny, které mají vyšší obsah živin i cenných látek pro naše tělo.

Ale je pravda, co říkají? Co jsou superpotraviny a co to jsou?

Termín superpotravina označuje soubor potravin rostlinného původu, které jsou specificky bohaté na vitamíny, minerály, zdravé bílkoviny a také klíčové aminokyseliny, což jsou všechny extrémně důležité prvky pro zdraví mikroorganismu.

Jedná se především o koření, bobuloviny a také semínka, případně některé druhy zeleniny a ovoce, které při pravidelném zařazování do jídelníčku pomáhají začlenit mnoho živin nezbytných pro správnou výkonnost našeho těla, které tak jistě zůstane zdravé. a rozhodně nevyužije příležitosti, že onemocní.

Jejich přínos je navíc dán skutečností, že vysoký obsah živin je dobře kompenzován sníženým příjmem kalorií, v důsledku čehož jsou tyto potraviny zvláště ideální v nízkokalorických dietních plánech zaměřených na hubnutí.Výčet superpotravin je velmi dlouhý, níže jsou však ty, které jsou považovány za nejpřínosnější ze všech:

Borůvky

Bohaté na antokyany, antioxidanty z domácnosti flavonoidů, mají užitečné účinky na kardio systém, pomáhají chránit kosti a zdraví očí.

Goji bobule

Mají antioxidanty, vitamíny (zejména vitamín C), draslík, železo a také vlákninu. Používají se v čínské medicíně jako elixír života, posilují imunitní systém těla, paměť a zrak. Kromě toho také pomáhají regulovat hladinu cholesterolu v krvi a také se ukazují, že mají protirakovinné budovy.

BorůvkyExtrakt z kurkumy a také Zázvor

Jsou to 2 koření s vysokou protizánětlivou silou, spolu se specifickou vůní, která vám umožní ochutnat recepty bez soli. Kromě jiných rezidenčních nemovitostí podporují trávení potravy a jsou také vhodné pro zklidnění dráždivých střevních poruch.

Lněná semínka a chia semínka

Jako všechna olejnatá semena jsou bohatá na omega 3 a omega 6 mastné kyseliny, životně důležité pro srdce a také zdraví kostí. Chia semínka se používají jako zahušťovadlo ve zdravých smoothies a také když jsou obsažena v mléce nebo jogurtu, zvyšují vlákninu.

Řasa Spirulina

Spolu s řasou kombu jde o potravu orientálního počátku, kterou u nás jen těžko najdete, i když její vlastnosti ji také činí známou na Západě. Řasa Spirulina je bohatá na zdravé bílkoviny a vitamín B12, zdá se, že má bezpečnostní prvky pro imunitní systém a také proti oslabení kostí.

Avokádo

Američané jej používají při mnoha přípravných pracích, protože je bohatý na polynenasycené tuky nezbytné pro srdeční funkce, vitamíny, vlákninu a minerály, jako je draslík a hořčík, užitečné pro cholesterol.

Leave a Comment