Zakladne dokumenty

0
Rate this post

Výzvy v zdravotníctve

Hoci sa zdravotníctvo zotavuje z krízy spôsobenej pandémiou Covid-19, musí čeliť mnohým novým aj známym problémom. Odpoveďou na tieto otázky môže byť digitalizácia zdravotníckych služieb, ktorá sa začína už pri takej jednoduchej veci, ako je online prítomnosť lekára alebo zariadenia. Moderná zdravotnícka platforma – blog dokáže dosiahnuť toto a ešte oveľa viac. V tomto článku sa pozrieme na kľúčové výzvy modernej zdravotnej starostlivosti a funkcie, ktoré ich pomáhajú riešiť.

Nedostatočná viditeľnosť alebo neprofesionálny online imidž

Moderný pacient vyhľadáva informácie predovšetkým na internete. Kontaktné údaje, odborný profil a skúsenosti špecialistu, názory na zdravotnícke zariadenie – to všetko je dôležité pri výbere lekára alebo zariadenia. Prítomnosť na internete sa priamo premieta do popularity a dôvery v lekára, a tým aj do počtu poskytovaných služieb a zisku.

Bezplatný modul Vizitka uľahčuje pacientom nájsť vás a propagovať vaše odborné znalosti. Bez ohľadu na to, či ste samostatný lekár alebo stredne veľká či veľká lekárska prax, môžete prezentovať seba a svoj imidž online a osloviť viac potenciálnych zákazníkov.

Dopyt po telemedicínskych riešeniach

Ako vyplýva z výsledkov štúdie, ktorú si objednal Národný zdravotný fond, až 92 % pacientov bolo spokojných s teleprezenciou získanou počas pandémie Covid-19. Zavedenie služieb ako e-recept, e-odkaz alebo e-konzultácia Národným zdravotným fondom len spopularizovalo také riešenia elektronickej medicíny, ako je tele- a videokonzultácia. Pacienti oceňujú možnosť kontaktovať svojho lekára z vlastného gauča

Zvyšujúce sa množstvo papierovačiek. Prevádzka aj individuálnej lekárskej praxe si vyžaduje množstvo administratívnej práce spojenej s tvorbou dokumentov, vyrovnaním sa s pacientmi, Národným zdravotným fondom a daňovým úradom. Množstvo papierovania pritom rastie úmerne s veľkosťou praxe.

Aj v tomto prípade vám Klinika24 prichádza na pomoc.

Vďaka pripraveným nástrojom môžete jednoducho vystavovať elektronické recepty, elektronické odporúčania alebo elektronické záznamy, umožniť pacientom platiť online, automatizovať fakturáciu a vykonávať zúčtovanie s Národným zdravotným fondom. Vďaka možnosti zdieľania dokumentácie sa tiež zbavíte nutnosti tlačiť výsledky testov alebo uchovávať a zabezpečovať archív.

Komplikovaný manažment pacienta a operácie/kliniky

Ordinácie, kliniky, zdravotnícke centrá alebo nemocnice sú živé organizmy, ktoré si na svoj bezproblémový chod vyžadujú predovšetkým efektívnu organizáciu. Efektívna výmena informácií a automatizácia opakujúcich sa procesov sú často kľúčom k úspechu ich činnosti. Platforma podporuje riadenie zdravotníckych jednotiek prostredníctvom integrácie s dvoma modernými systémami pre správu zariadení.

Bezpečnosť údajov a platba za služby

Podľa najnovšej správy “Bezpečnosť údajov v zdravotníckych zariadeniach”, ktorú vypracoval poľský časopis OSOZ, sa v roku 2020 stalo obeťou hackerov približne 18 miliónov záznamov pacientov. To je až o 470 % viac ako v predchádzajúcom roku. Ochrana informácií pred kybernetickými útokmi alebo nekontrolovanými únikmi sa preto v zdravotníctve stáva čoraz vážnejšou výzvou.

Je riešenie od spoločnosti Comarch, poľského výrobcu softvéru a integrátora s takmer 30-ročnými skúsenosťami na medzinárodnom trhu, takže si môžete byť istí, že výmena údajov medzi vami a vašimi pacientmi prebieha v súlade s najnovšími štandardmi, ako je HL7CDA alebo profily IHE (XDS.b, XCA). Nemusíte sa obávať ani ich straty – informácie sú uložené v cloude Comarch s každodenným zálohovaním.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here