Nová cesta k uzdraveniu

Rate this post

V tejto knihe autor obracia celú medicínu naruby. Nové umenie liečby, ktoré opisuje, je založené na pokrokových technológiách vedy o živote a najnovšom vývoji v oblasti molekulárnej medicíny. Dôležité je, že sa nesnaží len o udržanie zdravia. Chce prinášať radosť zo života, energiu a šťastie.

Čo je molekulárna medicína?

Jeho cieľom je vytvoriť zdravú spoluprácu molekúl tela. Je založená na genóme, nie na tabletkách. Gény nám môžu zaručiť zdravie, ak ich správne nasmerujeme prostredníctvom správnej výživy, cvičenia a programu proti únave našich myšlienok – blog. Tieto tri piliere stačia na to, aby cukrovka zmizla, hoci univerzitné kliniky sa domnievajú, že to nie je možné. Zlomené záprstné kosti sa zahoja v priebehu niekoľkých dní. Syndróm vyhorenia mizne, demencia ustupuje a nadváha sa stráca. Dokonca aj syndróm dráždivého čreva sa upokojí.

Cesta do vášho tela

Autor tejto knihy inšpiroval už desaťtisíce ľudí a pomohol im dosiahnuť nový, zdravý život. Dokazuje, že DNA ľudského tela je zodpovedná doslova za všetko. Z neho sa skladajú všetky bunky a orgány, udržiava sa v pohotovosti imunitný systém, vďaka nemu rastú vlasy a hojia sa rany. Logicky to môže urobiť len vtedy, ak má k dispozícii správne prvky. V ľudskom tele je 47 látok, ktoré sú nevyhnutné pre život: vitamíny, minerály, stopové prvky, bielkoviny, tuky. Lenže nie vždy sú prítomné v správnom množstve.

Keď chýbajú kľúčové zlúčeniny

Prakticky všetkým ľuďom v súčasnosti chýba niekoľko kľúčových látok pre zdravie. Dobrým príkladom je vitamín D, pretože ľudia v našom podnebí nemajú dostatok slnka, a keď sa oteplí, natierajú sa silnými vrstvami opaľovacieho krému. Mnohí ľudia majú nedostatok selénu aj preto, že v poľnohospodársky využívaných pôdach tento prvok prakticky chýba. Pred rakovinou chráni práve selén. Chýbajú nám aj bielkoviny, ktoré chránia pred depresiou a podporujú učenie. Ďalšie chýbajúce zlúčeniny sú lítium alebo testosterón a zoznam by mohol pokračovať. V tejto knihe sa dozviete, že …

…čo vaše telo potrebuje?

Keď nám niektoré látky chýbajú, nevidíme to hneď, pretože telo sa snaží pomôcť si samo. Snaží sa vyrovnať s tým, čo má k dispozícii, ako najlepšie vie. To samozrejme mení funkčnosť, celá štruktúra sa stáva nestabilnou a nezapadá dokonale do ostatných prvkov – a tak molekula nemôže správne plniť svoje úlohy. Vďaka tejto publikácii sa tento problém stane minulosťou.

Odstráňte nedostatky skôr, ako bude neskoro

Nedostatky sa môžu z dlhodobého hľadiska prejaviť vo forme vyrážok, pretože chýbajú látky potrebné pre kožné bunky, alebo zápchy v dôsledku nedostatku zložiek tráviacich enzýmov. Ateroskleróza môže vzniknúť aj preto, že enzýmy, ktoré odstraňujú homocysteín, nefungujú správne. A to je len začiatok dlhého zoznamu, ktorý obsahuje prakticky všetky choroby. Molekulárna medicína: kontroluje, kde a aké látky chýbajú, a snaží sa ich telu opäť dodať, aby sa mohlo uzdraviť. Využite jeho výhody a siahnite po zdraví ešte dnes!

Na oddelení nukleárnej medicíny a onkologickej endokrinológie tvoríme jedinečný multidisciplinárny tím odborníkov, ktorí spoločne rozhodujú o diagnóze a výbere najlepšej liečebnej metódy. Okrem endokrinológov, radiačných onkológov a špecialistov na nukleárnu medicínu sú súčasťou tohto tímu aj chirurgovia (zamestnaní na oddelení onkologickej a rekonštrukčnej chirurgie), špecialisti histopatológovia (z oddelenia patológie nádorov ústavu) a špecialisti na klinickú onkológiu (spolupracujeme s tretím oddelením rádioterapie a chemoterapie ústavu). Takto spoločne rozhodneme, kedy je v danom prípade najlepšie použiť chirurgický zákrok a kedy zvoliť neoperačnú liečbu – buď podaním rádioaktívneho izotopu, ožarovaním alebo medikamentóznou liečbou.

Okrem skupiny lekárov – špecialistov v oblasti endokrinológie, nukleárnej medicíny, radiačnej onkológie, ako aj lekárov, ktorí sa vzdelávajú v oblasti internej medicíny pre optimálnu liečbu – im pomáhajú fyzici a tím technikov (podieľajúcich sa na optimálnom plánovaní a vykonávaní izotopovej terapie a scintigrafických vyšetrení), zdravotné sestry a ďalší zdravotnícky personál špecializovaný na aplikáciu metód nukleárnej medicíny a endokrinológie.

Skupina molekulárnych biológov zamestnaných na oddelení využíva najmodernejšie metódy genetickej a biochemickej diagnostiky (testy DNA, RNA a bielkovín), ktoré používame na diagnostiku ochorení a výber optimálnej liečby. Vďaka tomu už vieme predpovedať riziko niektorých typov rakoviny štítnej žľazy alebo nadobličiek z krvného testu pacienta a skúmaním materiálu odobratého počas operácie pomocou molekulárnych metód môžeme spresniť diagnózu a vyvinúť nové spôsoby liečby rôznych typov rakoviny.

Súčasťou tímu je aj psychológ-psychoterapeut, ktorý sa stará o emocionálnu pohodu pacientov; celý lekársky a ošetrovateľský tím sa pod jeho vedením snaží poskytnúť holistický pohľad na zdravie a chorobu.

Leave a Comment