Teleportačná platforma.

0
Rate this post

Teleportačná platforma. V noci a počas sviatkov sa poraďte so svojím lekárom. Je víkend alebo sviatok a vy máte horúčku, dýchavičnosť, kašeľ alebo iné príznaky a obávate sa, že ste sa nakazili koronavírusom? Už nemusíte čakať, kým bude vaša ambulancia všeobecného lekára otvorená. Využite video alebo telefonickú teleporadňu a získajte potrebnú lekársku pomoc.

Online teleportácia je riešenie, ktoré spustilo ministerstvo zdravotníctva a ktoré umožňuje pacientom ľahko a rýchlo kontaktovať zdravotníckeho pracovníka prostredníctvom videohovoru, chatu alebo telekonferencie bez toho, aby museli opustiť svoj domov – BLOG. Je určený predovšetkým pre osoby, ktoré majú podozrenie, že sa mohli nakaziť koronavírusom SARS-CoV-2, alebo sú v karanténe a ich zdravotný stav sa viditeľne zhoršil.

Je veľmi vhodná pre každého, kto potrebuje lekársku konzultáciu, pretože u seba pozoroval znepokojujúce príznaky alebo bol v kontakte s infikovanou osobou a necíti sa dobre. Umožňuje lekársku konzultáciu a získanie rovnakých odporúčaní ako pri tradičnej návšteve, ale bez toho, aby ste museli opustiť domov alebo priamo rokovať s lekárom. Je to dôležité najmä pre starších ľudí alebo ľudí z rizikových skupín,” zdôrazňuje námestník ministra zdravotníctva.

Vďaka teleportácii má pacient prístup k lekárskemu poradenstvu bez ohľadu na to, kde sa nachádza a v akú dennú dobu, pretože zdravotnícky personál je k dispozícii 24 hodín denne vrátane nedieľ a sviatkov. Počas konzultácie pacient v prípade potreby dostane elektronický recept a elektronickú prepúšťaciu správu a v odôvodnených prípadoch aj odporúčanie navštíviť zdravotnícke zariadenie alebo kontaktovať hygienicko-epidemiologickú stanicu.

Ako používať teleportáciu?

Formulár na teleportáciu je k dispozícii na webovej stránke. Vyplňte do nej svoje meno, priezvisko, vek, adresu, e-mail, telefón a počkajte, kým sa vám ozve lekár. Dostanete e-mail s pokynmi, ako sa spojiť s lekárom alebo zdravotnou sestrou prostredníctvom počítača, notebooku alebo telefónu. Počítač alebo prenosný počítač musí mať reproduktory, kameru a mikrofón. Ak nemáme prístup k príslušnému zariadeniu, môžeme použiť telefón.

Keď sa blíži dátum teleportácie, pacient dostane SMS s touto informáciou a následne e-mail. s odkazom, na ktorý môžete kliknúť, aby ste sa spojili s lekárom alebo zdravotnou sestrou.

Od odoslania formulára pacientom až po udelenie teleportácie môže uplynúť niekoľko minút až niekoľko hodín v závislosti od počtu zdravotníckeho personálu v službe a čakajúcich pacientov. Ak zmeškáte termín teleportácie (t. j. nepoužijete odkaz, ktorý ste poslali, kým na vás čaká lekár alebo zdravotná sestra), budete, žiaľ, vrátení na koniec frontu.

Aplikácie, ktoré môžu pomôcť

Teleportácia vo forme videa, chatu alebo telefónu je ďalším riešením, ktoré sme vrátili pacientom, aby sme im uľahčili prístup k lekárskej starostlivosti počas epidémie kedykoľvek a kdekoľvek. Okrem teleportácie je na stránke patient.gov.co.uk k dispozícii aj chatbot, ktorý odpovedá na otázky o koronavírusoch, a virtuálny nástroj na posúdenie pravdepodobnosti nákazy vírusom. Všetky tieto aplikácie sa ľahko používajú a môže ich používať každý pacient bez ohľadu na vek.

Technologické riešenia ministerstva zdravotníctva na podporu občanov v epidemickom stave v Poľsku sú k dispozícii na adrese

Systém “Skontrolujte, či máte príznaky COVID-19”

  • Krátky elektronický rozhovor založený na nástroji na hodnotenie rizík COVID-19
    a prispôsobený pre ministerstvo zdravotníctva, ktorý podporuje proces posudzovania stavu pacienta (používateľa) a pravdepodobnosti infekcie koronavírusom;
  • Pripravené v úzkej spolupráci s lekármi na základe usmernení Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a odporúčaní amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) a konzultované s lekármi jednotlivých krajín;
  • Používateľ opíše svoje príznaky a systém mu položí diagnostické otázky a vyhodnotí pravdepodobnosť infekcie koronavírusom a prítomnosť iných ochorení;
    Analýza odpovedí používateľovi napovie, ako má reagovať, keď sa objavia príznaky ochorenia, či už má ísť do príslušného zdravotníckeho zariadenia, alebo len dodržiavať všeobecné hygienické pravidlá;
  • Po konzultácii s Hlavným hygienickým inšpektorátom (GIS) boli vypracované odporúčania pre ďalšie správanie pacientov (používateľov) na jednotlivých úrovniach rizika.
  • Funguje v najobľúbenejších prehliadačoch: Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge, Internet Explorer, Safari a možno ich používať aj na mobilných zariadeniach.

Ministerstvo zdravotníctva v súlade so svojou novou stratégiou boja proti COVID-19 zapája praktických lekárov, ktorým okrem iného udeľuje právomoc objednávať testy na koronavírus. Testy si už môžu objednať prostredníctvom aplikácie. Ministerstvo na žiadosť všeobecných lekárov mierne upravilo oznámenú stratégiu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here