Dite s rozstepem obliceje

0
Rate this post

Poranění mléčných zubů: Níže je uvedeno, co dělat, když mládě upadne a blábolíDěti jsou neustále v pohybu. Hrají, běhají, skáčou, šplhají a také obvykle padají!To je důvod, proč jsou malá traumata dětských zubů, nejprve Koukni na to od horních řezáků, mnohem pravidelnější, než by se dalo věřit.

Nezamýšlená kolize při hře, ztráta z tříkolky nebo kola, uklouznutí při běhu nebo možná nedůležitý podzim a také … tac! Právě zde se zub zlomí, šlápne nebo možná skončí na zemi, k velkému šoku pro mámu a tátu.

Pojďme se společně podívat, co dělat v případě poranění mléčných zubů nebo prasknutí zubu dítěte, případ od případu.

Za prvé se nebojte

Udržet chladnou hlavu a ujistit dítě je určitě první věc, kterou musíte udělat.Mějte na paměti, že poranění mléčných zubů obvykle neohrozí správný vývoj nevratných dětských zubů ani nezvýší hrozbu zubního kazu. Důležité je správně zasáhnout s pomocí zubního odborníka.

Dětský zub se po ztrátě posune

Může se stát, že zubní trauma zahrnuje variaci (chybné umístění) zubu. V těchto případech při ztrátě krve kousněte gázou, použijte led na tkáň dásní k odstranění nepohodlí a také se okamžitě poraďte se svým spolehlivým zubařem, nejlépe specializovaným na pedodoncii (oblíbený dětský zubní specialista). K jejímu narovnání většinou stačí malý manévr.

Zub mláděte je vytlačen

Pokud dítě vypadává a drnká zuby, může se stát, že postižený zub má často tendenci sestupovat z parodontu. Pokud k ní dojde, po zastavení krvácení a použití ledu vezměte dítě k zubaři, který jistě zhodnotí rozsah poranění a možnou nutnost zatlačit zub ve směru dásní, aby došlo k jeho správnému uspořádání.

Dětský zub po ztrátě (intruzi) znovu vstoupí do dásně.

Jindy, jako ve skutečnosti, trauma dětských zubů vede k tomu, že se zub vrátí celá nebo část dásně. Ještě jednou jednajte s obětí, jak je uvedeno výše, a také se spojte s dětským zubařem pro kontrolu. Ve většině případů má zub často tendenci samovolně padat; v jiných může být nutné odstranění zubu.

Dítěti po úderu vypadne zub.

Pokud trauma mléčných zubů způsobí totální ztrátu (avulzi) zubu, postačí dezinfikovat tkáň dásní, vypořádat se s nepohodlím a … počkat, až se objeví stálý zub.

  • Chcete-li utěšit své dítě, můžete získat pomoc od “zubní víly”!
  • Mladíkovi se zlomí zub.

Dítěti po úderu vypadne zub.V případě zlomeného nebo zlomeného mléčného zubu se nejprve pokuste získat zpět odloučený kus a také jej ponechejte ve sklenici mléka nebo fyziologické vody, abyste zabránili vyschnutí. Odstraňte z úst dítěte jakékoli třísky, kousejte gázou a neustále používejte led.

Pak si ještě dnes domluvte schůzku u dětského zubního lékaře. Není vždy možné znovu připojit položku ztraceného zubu, ale pokus nezraní!

Co když se dítěti po úrazu rozmaže zub?

Někdy, v týdnech následujících po malém nárazu, mohou poškozené nebo poškozené primární zuby zčernat kvůli poranění nervu nebo krevních cév v místě původu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here