Sukl upozornuje na pripravek lumigan pro zvyseni rustu ras

0
Rate this post

Změna se blíží, večery jsou momentálně spíše chladné a vzduch je úžasný a suchý. Aktuálně je ideální čas připravit se na chladnější období. Podzim a začátek zimní sezóny v ájurvédě souvisí s dóšou Vata, takže Domov nejen venku, ale i v těle se tyto úpravy projeví a fyziologie a psychologie se mohou rychle dostat z rovnováhy. To se může projevit zcela suchou pokožkou, vlasy, křehkými nehty, zácpou, stresem a úzkostí i únavou.

Nástup zcela sychravých i chladných dnů je proto nutné vyvážit zahřívacím, relaxačním a výživným jídelníčkem a způsobem života.

Panchakarma

Je to skvělý čas na provedení obecné ajurvédské očisty, jako je Panchakarma (pod dohledem akreditovaného a certifikovaného specialisty).

Určitě nabídne vyčištění všech dóš, aby bylo zajištěno jejich opětovné začlenění a také zahřívací dietní plán, stejně jako přípravky na bázi ghí a také masážní terapie horkým olejem v celé této technice, jistě poslouží k jemnému odstranění Amy nebo toxinů z těla, zkrátka zároveň tělo pročistí a také promastí.

Díky tomu bude vaše pokožka jemná a zářivá, váš imunitní systém bude posílen a také vaše tělo a mysl jistě vydrží stresující a hojné jídlo, které je základem dovolené.

Ošetření pleti

Cokoli uděláte pro výživu své pokožky v tomto období, se vám jistě vrátí. Vzhledem k tomu, že Vata je suchá kůže, kůže, která je v této sezóně ignorována, má tendenci se štěpit a stárnout rychleji.

  1. Před spaním byste si měli alespoň půl hodiny dopřát teplou hydratační masáž a vydatné tělové oleje, jako je mandlový nebo sezamový olej.
  2. Večer si vezměte skvělou teplou koupelnu stejně jako směs s levandulovým nezbytným olejem.
  3. Nemáte-li poté čas na kompletní masáž těla, nepochybně by byla vhodná masáž chodidel se sezamovým olejem, která vám jistě pomůže ke klidnému spánku.
  4. Nyní je ten správný čas objednat se na ošetření, hodinu jen na to, abyste dostali masážní terapii teplým olejem a také organickým čajem, abyste uvolnili napětí z náročného dne.

Cvičení

CvičeníJak se do nás začíná usazovat zima, tak normálně potřebujeme zvýšit krevní oběh a také krevní oběh, abychom se udrželi v teple a také nebyli těsní. Cvičení jógy jako příklad je skvělý způsob, jak pomoci zlepšit krevní oběh v krvi a lymfatických systémech

Nebo mírné venkovní cvičení v tomto ročním období, jako je chůze, jogging, jízda na kole nebo procházky, jsou skvělými spojenci.

Strava

Ájurvédské oleje jsou esenciální, a to jak jako součást dietního režimu, tak aplikované lokálně během masážních terapií. Náš jídelníček by měl aktuálně obsahovat teplá, tučná jídla se zdravými a vyváženými oleji, jako je ghí, olivový olej, olej z vlašských ořechů, sezamový nebo lněný olej, syrové máslo a také kokosový olej.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here