Jak podporit imunitu pomoci potravin s protizanetlivymi ucinky

Rate this post

Posílení imunitní obrany je potřeba splnit domovská stránka, když je ohrozí nebo poškodí proměnné, jako je úzkost, některé patologie, přílišné užívání antibiotik na předpis, chlad, změna ročního období, nesprávná výživa, špatný večerní odpočinek a podobně.

V těchto situacích vede špatná výkonnost imunitního systému k větší zranitelnosti vůči infekcím (nemoci vyvolané nakažlivými agens, jako jsou choroboplodné zárodky, infekce, plísně a pijavice krve).

Rychlé vyhodnocení imunitního systému těla

Nejlepším a nejúčinnějším prostředkem k posílení imunitního systému těla je zdravý životní styl, který zahrnuje: dietní režim bohatý na zeleninu a ovoce, rutinní fyzické cvičení, zákaz kouření cigaret, žádné extrémní používání alkoholických materiálů, ochrana těla.

  • váhu a vysoký krevní tlak pod kontrolou, spát alespoň 7-8 hodin večer a také pečlivě dodržovat zásady vhodného individuálního zdraví.
  • Pokud zdravý a vyvážený životní styl vyžaduje podporu, může být užitečné zvážit odlišnou skupinu léčivých rostlin s imunostimulační a adaptogenní aktivitou, kterou příroda neustále nabízí.

Imunitní systém představuje pro organismus tu nejlepší hráz proti rizikům z vnější atmosféry – jako jsou infekce, bakterie, pijavice krve a tak dále – ale také zevnitř – jako jsou šílené buňky (rakovinové buňky) nebo defektní buňky.

Aby imunitní systém těla uspokojil své bezpečnostní funkce, může záviset na různých orgánech, buňkách, typech buněk a také na glykoproteinech; Všechny tyto komponenty spolu tvoří jakousi „vojenskou“, která má za úkol zapnout a také zasáhnout cokoli, co představuje možné nebezpečí pro tělo.

Buňky a orgány, které tvoří imunitní systém těla, se skládají z kůže, sleziny, mandlí, kostní dřeně, brzlíku a také lymfatických uzlin; z buněk imunitního systému si zaslouží zmínku leukocyty (granulocyty, monocyty a také lymfocyty); konečně, glykoproteiny imunitního systému těla zahrnují protilátky.

  • Posílit imunitní obranu
  • Kdy posílit imunitní obranu?

Posílení imunitní obrany je nutností, která se spustí, když ji něco zhorší, čímž se tělo dotyčné osoby stává náchylnější k infekcím a různým dalším potížím.

Co ohrožuje imunitní obranu?

V současnosti jsou hlavními důvody oslabení imunitního systému těla: stres, některé patologické stavy (např. nachlazení), nadměrné užívání antibiotik na předpis, různé environmentální aspekty (např. chlad, vlhko, změna ročního období, extrémní přímé vystavení slunci atd.) , nesprávná výživa, nedostatečný noční čas, sedavý způsob života, fyzická únava i přibývající věk.

Napětí

  1. Stavy, které spouštějí psycho-fyzický stres, ohrožují imunitní systém, protože jej vystavují vyšší pracovní zátěži.
  2. Ve srovnání s tím je to, jako by napětí zatěžovalo imunitní systém tím, že na něm zůstalo nespočet úkolů, a ten se v důsledku toho stal méně spolehlivým.

Co ohrožuje imunitní obranuZneužívání antibiotik

Na střevní úrovni je lidský organismus hostitelem konkrétních mikroorganismů, se kterými si vytváří symbiotický vztah: pro vstřícnost, kterou střevní trakt využívá, zaručují tyto zárodky – společně nazývané bakteriální vegetace – různé služby, spočívající ve: zvlhčování šíření popř. patogenní bakterie běžně přítomné v některých částech těla (např. Candida houba albicans) a také regulují střevní imunitní systém.

  • Neumírněné užívání antibiotik může zničit bakteriální flóru, která v tomto okamžiku již není schopna plnit své funkce.
  • Z toho vyplývá, že potenciálně patogenní mikroorganismy, jako je Candida albicans, mohou převzít kontrolu a množit se a také imunitní obrana střev ztrácí svou účinnost.
  • Méně aktivní způsob života a špatný noční odpočinek

Vědecké výzkumy odhalily, že neaktivní jedinci a ti, kteří méně odpočívají, onemocní extra rychle než lidé s aktivním životem a také ti, kteří spí 7-8 hodin v noci.Vědci proto dospěli k závěru, že existuje pavučina mezi oslabeným imunitním systémem a také prvky, jako je méně aktivní způsob života a také nedostatečný noční odpočinek.

Leave a Comment