Podpora verejného zdravia v Európe

0
Rate this post

EÚ dopĺňa národné politiky v oblasti zdravia, podporuje miestne vlády EÚ pri dosahovaní spoločných cieľov, zdieľaní zdrojov a prekonávaní spoločných výziev. Okrem formulovania zákonov a nariadení pre zdravotnícke produkty a služby na úrovni EÚ poskytuje aj financovanie zdravotníckych projektov v celej krajine.

Zhrnutie legislatívy EÚ v oblasti zdravia

Zdravotná politika EÚ má za cieľ chrániť a zlepšovať zdravie, zabezpečiť rovnaký prístup k modernej a efektívnej zdravotnej starostlivosti pre všetkých európskych občanov a koordinovať vážne zdravotné ohrozenia postihujúce viac ako jednu krajinu EÚ.

Prevencia chorôb a reakcia na ne sú dve hlavné otázky verejného zdravia v EÚ. Prevencia sa dotýka mnohých oblastí, ako je očkovanie, boj proti antimikrobiálnej rezistencii, pôsobenie proti rakovine a zodpovedné označovanie potravín.

  1. Zásady a opatrenia EÚ v oblasti zdravia
  2. Zdravotné profily podľa krajín EÚ

V oblasti zdravia dostávajú národné vlády podporu od dvoch špecializovaných agentúr. Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb posudzuje a monitoruje vznikajúce hrozby chorôb s cieľom koordinovať ich reakciu. Európska agentúra pre lieky zároveň riadi vedecké hodnotenie kvality, bezpečnosti a účinnosti všetkých liekov EÚ.

Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) Vyhľadajte dostupné preklady predchádzajúceho odkazuEN ••• Európska agentúra pre lieky (EMA) en.

Štáty zúčastňujúce sa na tejto ústave vyhlasujú

v súlade s Chartou Organizácie Spojených národov3, ktorá je základom šťastia národov, ich harmonických vzťahov a ich bezpečnosti, sú tieto zásady:

Štáty zúčastňujúce sa na tejto ústave vyhlasujúZdravotná starostlivosť je stav úplnej fyzickej, duševnej a sociálnej pohody a nespočíva len v neprítomnosti choroby alebo vady.

Držať sa čo najlepšieho zdravotného stavu je základným právom každého človeka bez rozdielu rasy, náboženstva, politických názorov, ekonomických či sociálnych podmienok.Zdravie všetkých národov je základnou podmienkou svetového mieru a bezpečnosti; závisí od čo najužšej spolupráce medzi jednotlivcami a medzi štátmi.

Výsledky, ktoré dosiahol každý štát pri zlepšovaní a ochrane zdravotnej starostlivosti, sú cenné pre všetkých.Rozdiely medzi rôznymi krajinami v zlepšovaní zdravia a boji proti chorobám, najmä prenosným, predstavujú nebezpečenstvo pre všetkých.

  1. Zdravý vývoj dieťaťa má zásadný význam; Pre tento vývoj je nevyhnutný postoj k životu v harmónii s prostredím domovská stránka v plnej transformácii.
  2. Na dosiahnutie najvyššieho stupňa zdravia je nevyhnutné sprístupniť poznatky získané v lekárskych, psychologických a príbuzných vedách všetkým národom.
  3. Osvietená verejná mienka a aktívna verejná spolupráca sú mimoriadne dôležité pre zlepšenie zdravia ľudí.
  4. Vlády sú zodpovedné za zdravie svojich národov; túto zodpovednosť môžu splniť len prijatím vhodných zdravotných a sociálnych opatrení.

Vysoké zmluvné strany uznávajúc tieto zásady a za účelom vzájomnej spolupráce a spolupráce so všetkými na zlepšovaní a ochrane zdravia všetkých národov,prijať túto ústavu a tým založiť Svetovú zdravotnícku organizáciu ako špeciálnu organizáciu Organizácie Spojených národov.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here