Dlouhodoba detoxikace

0
Rate this post

Při zahájení léčby drogové závislosti, v rámci očisty, jsou klientovi poskytnuty možnosti směsí, které přispějí k urychlenému podrobnosti odstranění škodlivých látek z těla, zmírní nebo zcela zabrání syndromu abstinenčních situací („KRIZE“) spolu s obnovení rovnováhy živin a vitamínů.

Navíc u závislosti na opiátech působí buprenorfin na kontrolu a také extra pravidelně na úplné odstranění nepohodlí spojených s abstinencí. U závislosti na alkoholu, stejně jako u závislosti na sedativech, zahrnuje detoxikace lékařskou kontrolu výsledků smrtelných záchvatů, jako jsou neurologické poruchy, epileptické záchvaty, extáze a tak dále.

Klasická detoxikace

Toho je dosaženo pečlivou dávkou léků a také vedením cílené léčby (Baclofen, Lorazepam, Gabapentin, Thiamin, Kyselina listová, Bedoxin).

Navíc v souladu s našimi představami o individuální technice je prezentována terapie s příznivými účinky na nástup psychických problémů (klinická deprese) nebo jiných patologických následků lékové závislosti (problémy se spánkem, nedostatek chutě). Tato metoda nejen vyvolává subjektivní pocit úlevy, ale také vzbuzuje optimismus a také inspiraci k pohybu vpřed.

 • Délka detoxikace se liší v závislosti na skupině užívané látky. Nejčastěji se toto období pohybuje v rozmezí 5 až 14 dnů.
 • Po ukončení detoxikace je ukončena úvodní i nepostradatelná fáze léčby, která otevírá cestu k další terapii a dlouhodobé rehabilitaci.
  Rychlý detox (1 až 3 dny hospitalizace).

Když hledáme stále spolehlivější a také hospodárnější léčebnou techniku, přidali jsme do naší praxe navíc Rychlé představení padouchů, typicky známé jako „Rychlý detox“.Koncept je založen na podávání léků, které zabraňují abstinenčním příznakům před zavedením naltrexonu (blokátoru).

Při dodržení adekvátní a dostatečně výkonné terapie chránící před abstinenčním syndromem a dostatečné sedace jedinec po většinu doby procedury odpočívá.

Ve srovnání s běžnou detoxikací není tato metoda ideální pro jedince s jakýmkoliv typem fyzického onemocnění, jako je diabetes mellitus, hypertenze, hypertyreóza (zvýšená sekrece hormonů štítné žlázy), autoimunitní systémová onemocnění, onemocnění jater a ledvin. Další kontraindikací pro rychlé zavedení antagonistů je závislost na metadonu a také na benzodiazepinech.

Vysazení opiátů a také otravy

Autor: Gerald F. O'Malley., DO, Grand Strand Regional Medical Center;.
Rika O'Malleyová., MD, Grand Hair Medical Center.Klinicky hodnoceno v květnu 2020. Vzdělávání a učení zrakové osoby.

 • Patofyziologie.
 • Symptomatologie.
 • Lékařská diagnóza.
 • Léčba.
 • Chcete-li se dozvědět více.

Opiáty jsou euforie, které ve vysokých dávkách způsobují sedaci a úzkost dýchacího systému. Úzkost dýchání lze zvládnout pomocí určitých léků (např. naloxon) nebo pomocí endotracheální intubace a mechanického proudění vzduchu.

Absence se nejprve projevuje úzkostí a touhou po materiálu, následuje zrychlené dýchání, pocení, zívání, slzení, rýma, mydriáza i bolesti břicha a poté piloerekce, třes, svalové záškuby, tachykardie, hypertenze, vysoká teplota , ochlazení, mentální anorexie, nevolnost, zvracení a uvolnění střev.

Vysazení opiátů a také otravyDiagnostika je profesionální spolu s rozborem moči. Vysazení lze léčit alternativně dlouhodobě působícím opioidem (např. metadonem) nebo buprenorfinem (smíšený opioidní agonista-antagonista).

„Opiát“ je termín používaný pro několik zcela přírodních látek (původně pocházejících z máku opiového) a také jejich umělé a polosyntetické analogy, které se vážou na detaily opiátových receptorů. Opiáty, což jsou silná anestetika s omezenou rolí při zvládání kašle a také průjmu, jsou rovněž běžnými léky na zneužívání v důsledku širokého rozvrhu a euforických stavů; viz také Opioidní lék proti bolesti a porucha užívání opioidů a také zotavení.

Patofyziologie abstinenčních příznaků a toxicity opioidů.

Existují 3 hlavní opiátové receptory: delta, kappa a mu. Jsou rozšířeny v centrálních nervech, ale zejména v místech a traktech souvisejících s vnímáním bolesti. Receptory jsou rovněž umístěny v některých senzorických nervech, na žírných buňkách a také v některých buňkách střevního systému.

 • Opiátové receptory jsou posilovány endogenními endorfiny, které obecně vyvolávají analgezii a také pocit zdraví. Narkotika se používají terapeuticky, převážně jako léky proti bolesti.
 • Opioidy se liší v receptorové úloze a také některé (např. buprenorfin) mají ve skutečnosti smíšenou agonistickou a také antagonistickou aktivitu.
 • Sloučeniny s čistou antagonistickou aktivitou (např. naloxon, naltrexon) jsou snadno dostupné.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here