Co mam sledovat na etiketach potravin

0
Rate this post

Objevování a kontrola nutričních štítků je nezbytné. Naše stravovací možnosti ovlivňují naši stravu a nejenže identifikují konkrétní PODROBNOSTI způsob konzumace nebo konkrétní zvyk/tradici, ale mohou také ovlivnit naši trvalou pohodu.

Na základě nabídnuté odborné literatury lze konstatovat, že prevence kardiaků i metabolických onemocnění, jako je diabetes 2. typu, hypertenze, metabolický syndrom, ale i chronicko-degenerativních stavů jako celku, může rovněž projít širšími znalostmi a poznáním potravin. , což může výrazně zlepšit, pokud se naučíte číst nutriční značky.
IndexProč je důležité je číst? ”

Jsou životně důležité pro počítání sacharidů?

  • Jak kontrolovat etikety potravin
  • Dvě velmi cenné aplikace: Edo a také Open Up Food Facts

Proč je důležité kontrolovat výživové štítky?

Faktory jsou různé. Za prvé, čtením etiket na potravinách – je možné dělat mnohem zdravější a extra správné možnosti, nakupovat zdravější produkty s ohledem na příjem živin i vyváženost a z dlouhodobého hlediska to může také znamenat skutečný rozdíl v prevenci nemocí, jako je např. jako diabetes mellitus, vysoký krevní tlak a tak dále.

Metaanalýza zveřejněná 5. října 2021 ve vědeckém časopise PLOS Medicine ověřila prospěšnou roli označování potravin.

Autoři vybrali 134 výzkumných studií publikovaných v období leden 1990 – květen 2021 s cílem prozkoumat funkci čtyř různých typů dietních etiket při ovlivňování spotřebitelských možností. Výsledky, které se objevily, poukázaly na některé zajímavé aspekty:

  • jak barevně odlišené, tak výstražné značky mohou vést zákazníky směrem k mnohem zdravějším a mnohem vyváženějším akvizicím;
  • barevně označené štítky povzbuzují jednotlivce ke koupi zdravějších potravin a nápojů, například s nižším obsahem kalorií, soli, tuku a nasycených tuků;
  • štítky s varováním spíše odrazují od nákupu mnohem méně zdravých, ne-li nebezpečných věcí, když se jedí neustále.

Je analýza nutričních štítků důležitá pro počítadla sacharidů?

Pro ty, kteří počítají sacharidy (CHO-count), tedy pro ty, kteří mají diabetes mellitus 1. typu a také diabetiky 2. typu na inzulínové terapii, je čtení dietních štítků skutečně nesmírně důležité. Pro počítání je třeba odečíst hodnoty sacharidů nebo CHO nebo glucidů (lze je uvést pomocí těchto frází).

Je analýza nutričních štítků důležitá pro počítadla sacharidůJe třeba mít neustále na paměti, že hmotnost se musí vztahovat na porci, kterou konzumujeme, nebo na osamocený výrobek, pokud například diskutujeme o sušenkách, sušenkách a podobně, a také ne na oddíl 100 g, jinak počet je nesprávný, stejně jako z tohoto důvodu inzulín, který má být aplikován.

Níže je uveden příklad výhodné značky vzhledem k tomu, že odhaluje množství jak 100 g, tak i části, a také z toho důvodu je užitečnější si ji prohlédnout.

počet sacharidů

Jak zkontrolovat štítky potravin

Institucionální stránky Ministerstva zdravotnictví a wellness, Evropské unie a také zákaznických organizací nabízejí mnoho podrobností a některé návody, jak zkontrolovat štítky: je to důležité téma a mělo by být co nejvíce prověřeno. informace, jak je to možné.

Podívejme se na spodní řádky, abychom mohli vybrat mnohem platnější produkt než mnohem méně platný.

Průmyslový název: dokáže si nás získat, ale ve skutečnosti je nezbytné nezůstat pouze u obchodního názvu předmětu, marketingového sloganu a také vyobrazení na plánu, ale také se podívat na další aspekty, které etiketa obsahuje , mnohem podstatnější.

Bohatství informací: kromě zákonných informací může tvůrce – podle svého uvážení – uvést většinu údajů. Normálně to naznačuje jasnost a otevřenost, stejně jako způsob interakce se spotřebitelem „plus“ ve vysoké kvalitě zboží ve srovnání s konkurencí.

Název produktu: musí obsahovat informace související s fyzickým problémem a také s vlastnostmi produktu nebo s určitou léčbou, kterou provedl, např. prášek, lyofilizovaný, uzený předmět a tak dále.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here