25 tipu jak zrychlit metabolismus

Rate this post

Jsou vaše ruce i nohy obvykle chladné? Máte obecně málo energie? Tyto problémy mohou mít stejnou příčinu: rychlost metabolismu

Co však zvyšuje metabolický proces? V  Domov  tomto příspěvku sdílíme naše hlavní návrhy, jak zrychlit metabolismus Objevte potraviny, které urychlují váš metabolický proces, posilovače metabolismu pro cvičení a také rychlé vychytávky pro každodenní život.

Jak funguje metabolický proces?

Váš metabolismus se skládá ze všech biochemických procesů, které probíhají v těle. K tomu potřebuje živiny, které přijímáme potravou. Dostanou se do vašich buněk s vaší krví a tam se zpracují.

Existují dva druhy rychlosti metabolismu: katabolismus a anabolismus.

Katabolický metabolický proces: Katabolismus označuje postup, kterým tělo přeměňuje sloučeniny z potravy na chemické sloučeniny – jako jsou bílkoviny přímo na aminokyseliny, tuky na mastné kyseliny a sacharidy přímo na přímočaré cukry.

Anabolický metabolický proces: Anabolismus označuje opačný proces – vaše tělo využívá chemické sloučeniny, které byly ve skutečnosti přeměněny asimilací. Aminokyseliny, jako příklad, se používají k syntéze zdravých proteinů ve svalových tkáních.

Bazální metabolismus.

Bazální metabolismus určuje vaše energetické výdaje – schopnost těla přeměnit kalorie přímo na energii. Potřebujeme porovnat tři části celkových energetických výdajů: [1]
Základní rychlost metabolismu je množství energie, kterou vaše tělo potřebuje v klidu, aby mohlo pracovat i zůstat naživu.

Tvoří 60–75 % celkového energetického výdeje a liší se v závislosti na nadmořské výšce, hmotnosti a věku, stejně jako na pohlaví a činnosti štítné žlázy. [1] Jak se přesně určuje základní rychlost metabolismu? Vzorec najdete v krátkém článku “Výživa pro budování svalové hmoty”.

 • Bazální metabolismus závisí na fyzické aktivitě, ale růst, mateřství a kojení rovněž vyžadují více energie. Proto se výrazně liší od jedné osoby k druhé. [1]
 • Termogeneze je množství energie, kterou tělo spotřebuje na trávení a metabolizaci potravy. Tvoří asi 5 procent celkové spotřeby energie. [1] Exkurs: metabolismus tuků.

Metabolický proces spočívá v metabolismu sacharidů, bílkovin a také tuků. To poslední si prohlédneme lépe, protože je běžně spojeno s hubnutím. Tuky jsou zvláště důležité pro výrobu energie.

Za tímto účelem jsou tuky z potravy rozkládány v gastrointestinálním traktu a také přenášeny do tělesných buněk.

Vaše tělo také potřebuje tuk k tvorbě vitamínů

Mimochodem: Pokud jíte mnohem více tuku, než přijmete, vaše tělo tuto přebytečnou energii ukládá – ve formě zásobního tuku nebo tuku v žaludku. Pak se podívejte na naše nejlepší tipy, jak zlepšit metabolismus tuků.

Navíc se zdá, že aminokyselina L-karnitin je schopna zvýšit rychlost metabolismu tuků. [2] L-karnitin totiž umožňuje transport mastných kyselin do mitochondrií (silových center) buněk, aby bylo zajištěno, že tělo dokáže zpracovat tuky z potravy. [2] Pomalý metabolismus vs. rychlý

Vaše tělo také potřebuje tuk k tvorbě vitamínůZajímá vás, jak nastavit svůj metabolický druh? Jedna z nejdůležitějších vlastností dvou typů metabolismu vám jistě pomůže: [3] [4] Pomalý metabolický proces Rychlý metabolismus

 • Nízká úroveň tělesné teploty: studené ruce a také nohy, pocit chladu
 • Velký průtok krve
 • Rychlé přibírání na váze: Rychlé přibírání na váze
 • Hromadit málo tuku
 • Chronické vyčerpání: máte málo síly a hodně odpočíváte
 • Klidný spánek, normální probuzení
 • Snížené libido
 • Normální chuť na sex
 • Pomalé trávení jídla: Obvykle nemáte stolici
 • Výborné trávení, typické vylučování
 • Problém struktury pevné svalové hmoty

Dobrá svalová interpretace

Máte pomalý metabolismus a nejste si jisti, co můžete dělat? Nepropadejte panice, tento scénář lze změnit, protože existuje několik technik, které můžete použít ke zlepšení špatného metabolismu – například pomocí určitých potravin, cvičení a volného času.

5 tipů, jak zrychlit metabolismus

Tipy pro váš metabolický proces

Když mluvíme o tom, jak zapnout rychlost metabolismu, obvykle máme na mysli základní rychlost metabolismu. To se opírá o vnější prvky, ale můžete to navíc ovlivnit sami: Působením na účinnost metabolického procesu a také termogeneze lze zrychlit váš metabolismus. Než začnete s „metabolickým posílením“, určete si základní metabolickou cenu.

Co jen podporuje metabolické procesy? Dali jsme dohromady 5 hlavních nápadů na metabolismus:

 • Dodržujte zdravý a vyvážený a odlišný dietní plán
 • Jezte ideální potraviny
 • Důsledně provozujte sportovní aktivity
 • Dopřejte si dostatek odpočinku
 • Relaxovat

Leave a Comment