Komórki raka piersi to rak, który rozwija się w komórkach piersi.

0
Rate this post

Po komórkach raka skóry, rak biustu jest jednym z najczęściej wykrywanych nowotworów u kobiet w USA. Rak biustu może wystąpić zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet, ale jest znacznie bardziej typowy u kobiet.

Znaczne wsparcie dla świadomości raka piersi, a także finansowanie badań faktycznie pomogły w rozwoju postępów w diagnostyce medycznej, a także terapii komórek raka piersi – blog – przeżycia raka piersi wzrosły, a liczba zgonów związanych z tą chorobą stale spada, w wyniku czego znacznie czynników, takich jak wcześniejsze wykrycie, nowa, dostosowana metoda terapii, a także znacznie lepsze zrozumienie choroby.

Komórki raka piersi Nabyty rak piersi. Lekarze szacują, że około 5 do 10 procent przypadków raka piersi jest związanych z anomaliami genetycznymi przekazywanymi z pokolenia na pokolenie w gospodarstwie domowym.

W rzeczywistości zidentyfikowano wiele odziedziczonych zmutowanych genów, które mogą zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia komórek raka piersi. Najbardziej znane to gen 1 raka piersi (BRCA1) oraz gen 2 raka piersi (BRCA2), które znacznie zwiększają niebezpieczeństwo zarówno raka piersi, jak i raka jajnika.

Jeśli masz silną historię rodzinną raka piersi lub różnych innych komórek nowotworowych, twój lekarz może zalecić badanie krwi, aby pomóc określić pewne anomalie w BRCA lub innych genach, które podróżują przez twoje gospodarstwo domowe.

Pomyśl o poproszeniu lekarza o skierowanie do doradcy ds. dziedziczności, który może zbadać stan zdrowia Twojej rodziny. Terapeuta dziedziczny może dodatkowo omówić zalety, zagrożenia i ograniczenia testów genetycznych, aby pomóc ci we wspólnym podejmowaniu decyzji.

Zmienne zagrożenia

Czynnikiem zagrożenia rakiem piersi jest wszystko, co zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na raka piersi. Jednak posiadanie jednego lub kilku zagrożeń związanych z rakiem piersi nie zawsze oznacza, że zachorujesz na raka piersi. Wiele kobiet, które zakładają komórki raka piersi, nie ma żadnych znanych elementów zagrożenia poza byciem kobietami.

Zmienne, które są związane z podwyższonym zagrożeniem rakiem piersi, obejmują:

 • Być kobietą. Kobiety znacznie częściej niż mężczyźni tworzą komórki raka piersi.
  Podnoszenie wieku. Twoje niebezpieczeństwo komórek raka biustu zwiększa się wraz z wiekiem.
 • Osobista historia problemów z piersiami. Jeśli miałeś biopsję piersi, która wykazała raka zrazikowego siedzącego (LCIS) lub nieregularny rozrost biustu, masz zwiększone ryzyko raka piersi.
 • Osobista historia komórek raka piersi. Jeśli faktycznie miałeś raka piersi w jednym biuście, masz zwiększone ryzyko zachorowania na raka w drugiej piersi.
  Historia rodzinna raka piersi. Jeśli u twojej matki, siostry lub małej dziewczynki wykryto komórki raka piersi, szczególnie w młodym wieku, ryzyko zachorowania na raka piersi jest zwiększone. Mimo to większość osób, u których zdiagnozowano komórki raka piersi, nie ma rodzinnej historii choroby.
 • Nabyta genetyka, która zwiększa ryzyko raka. Szczególne mutacje genetyczne, które zwiększają zagrożenie komórkami raka piersi, mogą być przekazywane z matek i ojców na dzieci. Najpopularniejsze mutacje genów określane są jako BRCA1 oraz BRCA2. Te geny mogą znacznie zwiększyć zagrożenie rakiem piersi i innymi nowotworami, jednak nie sprawiają, że rak jest nieunikniony.
 • Bezpośrednia ekspozycja na promieniowanie. Jeśli jako dziecko lub młoda osoba poddałaś się radioterapii klatki piersiowej, zwiększa się ryzyko wystąpienia komórek raka piersi.
 • Nadmierna waga. Nadwaga zwiększa zagrożenie rakiem biustu.
  Rozpocznij swój czas trwania w młodszym wieku. Rozpoczęcie okresu przed 12 rokiem życia zwiększa ryzyko raka piersi.
 • Początek menopauzy w starszym wieku. Jeśli zaczęłaś menopauzę w starszym wieku, najprawdopodobniej zachorujesz na raka piersi.

Posiadanie pierwszego dziecka w starszym wieku. Kobiety, które urodziły swoje pierwsze dziecko po 30 roku życia, mogą mieć zwiększone zagrożenie komórkami raka piersi.
Nigdy się nie spodziewając. Kobiety, które nigdy się tego nie spodziewały, są bardziej narażone na raka piersi niż kobiety, które faktycznie miały kilka ciąż.

Terapia hormonalna po menopauzie. Kobiety, które przyjmują leki hormonalne, które zawierają estrogen i progesteron, aby radzić sobie z objawami menopauzy, mają w rzeczywistości zwiększone ryzyko raka piersi. Niebezpieczeństwo komórek raka piersi zmniejsza się, gdy kobiety przestają przyjmować te leki. Spożywanie alkoholu. Spożywanie alkoholu zwiększa zagrożenie ze strony komórek raka piersi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here