Vaše fyzické a duševní zdraví

0
Rate this post

Každodenní dohled druhé osoby může často vyústit v zanedbávání vašich potřeb. Poskytování péče každý den může být únavné a vyčerpávající, a to jak psychicky, tak fyzicky.

Zde je několik jednoduchých tipů, jak zůstat zdraví a cítit se dobře:

Čas pro sebe

Pamatujete si čas, který trávíte s přáteli, chodíte do kina nebo děláte to, co máte rádi?

Chvíle pro sebe je často to první, o co jsou pečovatelé ochuzeni a to poslední, na co mají čas, a zároveň je to jeden z nejlepších způsobů, jak se vypořádat se stresem.

Pokud je to možné, snažte se mít každý den trochu času pro sebe, maximálně 20 minut. Pečovatelé mohou využít Fond krátkých homepage přestávek VOCAL na pokrytí nákladů na krátké přestávky, včetně volnočasových aktivit nebo série krátkých přestávek během týdne.
Buďte v kontaktu s přáteli

Izolace se může snadno vplížit do našich životů, když věnujeme veškerou svou pozornost osobě, na které nám záleží. Pocit izolace může mít negativní dopad na naše sebevědomí. Buďte v kontaktu s přáteli a rodinou – pokud nemůžete vyjít z domu, stačí i telefonát.

Připojení k místní podpůrné skupině pro pečovatele může být dobrým způsobem, jak zůstat sociální a získat praktickou a emocionální podporu

Ostatní pečovatelé jsou často vynikajícím zdrojem znalostí a zkušeností. Bez ohledu na to, s jakou situací se potýkáte, obvykle se najde někdo, kdo si prošel stejnou věcí, a myslí tím, jak se cítíte.

Tělesné cvičení

Pravidelné cvičení pomáhá našemu tělu zbavovat se přebytečné negativní energie způsobené stresem, jinak můžeme uvíznout v nervovém oběhu po bytě, neklidných vibracích v rukou a nohou. Zkuste plavání, fitness lekce nebo i krátkou procházku. Je důležité si tato cvičení užít, aby se z nich nestala dřina navíc.