Test proteinovych tycinek

Rate this post

“Ve skutečnosti neustále slýcháme, že bílkoviny jsou nezbytné, že některé potraviny obsahují zdravé bílkoviny, že existují Domov dietní plány založené na bílkovinách. Kromě toho, co jsou zdravé bílkoviny?”

Proteiny jsou sloučeniny tvořené sadou aminokyselin spojených peptidovými vazbami. Aminokyseliny jsou molekuly tvořené uhlíkem, vodíkem, kyslíkem a také dusíkem, ve kterých se nachází aminový tým (- NH2) a karboxylový tým (- COOH).

Existuje pouze 20 druhů aminokyselin, které se začleňují různými metodami k vývoji různých zdravých bílkovin. Polypeptid nazýváme dlouhý řetězec aminokyselin.

Každý protein se skládá z několika polypeptidových řetězců

Zdravé proteiny můžeme kategorizovat do 2 primárních typů: hrubé a globulární. V hrubých zdravých bílkovinách jsou polypeptidové řetězce navinuty kolem sebe jako provaz. Jako příklad lze diskutovat o keratinu, zdravém proteinu přítomném v nehtech a také ve vlasech.

  • V globulárních proteinech se polypeptidové řetězce skládají do víceméně kulovitého tvaru. Jako příklad existují protilátky a enzymy.
  • Vzhledem ke složité molekulární struktuře zdravé bílkoviny ji můžeme klasifikovat podle úrovně společnosti.
  • Uvádíme, že klíčovým rámcem proteinu je druh aminokyseliny a také její série v polypeptidovém řetězci.

Říkáme tomu dodatečná struktura, když se protein shlukuje, typicky ve formě šroubovice. Terciární struktura je ta, ve které se zdravé proteiny začínají skládat a tvoří globulární proteiny.

Nakonec máme kvartérní rámec, ve kterém jsou proteiny, které mají 2 nebo dokonce více polypeptidových řetězců, uspořádány a také propleteny v terciárním rámci.
Nepřestávejte hned… Po publicitě je toho víc;-RRB-.

Zdravé bílkoviny jsou látky, které v těle plní jednu z nejrozmanitějších funkcí, včetně spojování struktury buněk. Neexistuje žádný organický postup, který by nezahrnoval zdravé bílkoviny. Mezi funkce připisované proteinům můžeme uvést:.

Působí jako enzymy

Tyto zdravé proteiny jsou schopny urychlit určitou řetězovou reakci. Jako příklad enzymů lze diskutovat slinnou amylázu, která působí při štěpení škrobu, stejně jako laktázu, která působí při štěpení laktózy;“.
zdravé bílkoviny.

  1. Působí jako enzymyProteiny jsou velké molekuly aminokyselin a nacházejí se v potravě domácích mazlíčků a také v počátečních rostlinách.
  2. Zahrnují primární strukturální složky buněk a tkání těla. Svalové tkáně stejně jako tělesné orgány jsou z velké části tvořeny zdravými bílkovinami.

Ty jsou potřebné pro vývoj, vývoj a údržbu těla, k opravě i náhradě opotřebovaných nebo poškozených buněk, k produkci metabolických a také trávicích enzymů. Jsou také nezbytnou součástí některých hormonů.

Leave a Comment