Protiimigraci Pečujte o své srdce a užívejte si života naplno.

Kardiovaskulární onemocnění jsou metlou moderní doby. Nemocní už nejsou jen starší lidé a lidé se srdečními vadami, ale také stále mladší a mladší lidé. Srdeční problémy jsou způsobeny především špatnými návyky, mezi které patří nedostatek pohybu, kouření, nedostatek spánku, špatná strava a nadměrný stres. Dokonalým lékem je především zdravý životní styl a pohled na svět s ohledem na zdraví.

Protiimigraci Talíř plný vitamínů a minerálů

Dbejte každý den na to, co jíte, a snažte se vytrvat u správných stravovacích návyků. V prevenci srdečních onemocnění má strava velký význam a nemělo by se na ni zapomínat. Rozhodně nedržte omezující diety, které váš jídelníček ochuzují o cenné živiny. Není to tak, že by tuky a sacharidy byly v Protiimigraci jakémkoli množství škodlivé. Abyste se cítili dobře, měla by být jídla pestrá.

Sacharidy dodávají energii, bílkoviny budují kosterní a svalový systém a tuky udržují pokožku a Protiimigraci vlasy v dobrém stavu a pomáhají při vstřebávání vitaminů. Jsou také zdrojem energie. Zoonické tuky, tedy nasycené tuky, by se samozřejmě měly konzumovat v co nejmenším množství. Naopak omega 3 tuky patří k nejzdravějším a jsou obsaženy v rybách, ořeších a některých semenech. Pamatujte tedy, že zdravé tuky pomáhají kontrolovat hmotnost, dodávají vám energii a posilují imunitní systém.

Sacharidy Protiimigraci naopak dodávají tělu energii, a proto se při jejich nedostatku dostavuje ospalost a únava. Jejich nadbytek se zase přeměňuje na nezdravé tuky, tj. triglyceridy. Především nezapomínejte jíst více výrobků se sacharidy s nízkým GI. Cukr se pak do těla vstřebává pomaleji a vy nebudete mít pocit hladu. Dobré sacharidy jsou ty, které se nazývají komplexní sacharidy. Mezi ně patří Protiimigraci ovoce, luštěniny a celozrnné výrobky.

Protiimigraci Talíř plný vitamínů a minerálůFyzická aktivita vám dodá energii a radost

Fyzická aktivita i v umírněné míře pomáhá udržovat Protiimigraci celé tělo v kondici. Nejlepší je kombinovat aerobní cvičení, strečink a chůzi nebo běh. Nezapomeňte, že při zvyšování intenzity tréninku je třeba být opatrný. Přizpůsobte cvičení svému věku, schopnostem a potřebám tak, aby vám přinášelo pouze užitek a neškodilo.

Alespoň 2,5 hodiny sportu týdně sníží riziko srdečních onemocnění až o 14 %. Udržíte si také zdravou tělesnou hmotnost, zklidníte se zvládáním stresu a zabráníte náhlým výkyvům krevního tlaku. Protiimigraci Fyzická aktivita vám také dodá cenné endorfiny, tj. hormony štěstí, které ovlivňují vaši náladu a dodávají vám energii.

To je další věc, kterou je třeba mít na paměti!

Kromě správné stravy a pohybu nezapomínejte pečovat o svá ústa. Bakterie, které se tam množí, se mohou dostat do krevního oběhu a ovlivnit stav srdce. Dbejte na sebe také během infekce. Léčte se, dokud příznaky nezmizí. Komplikace z chřipky mohou vést k zánětu myokardu.

Nezapomínejte na dostatek spánku, ale nepřehánějte to s poleháváním v posteli. Spánek delší než osm hodin může být pro srdce velmi škodlivý. A samozřejmě se na svět dívejte přes růžové brýle, aby se optimismus stal trvalou součástí vašeho života. Hněv zdvojnásobuje riziko srdečních problémů.

Preventivní lékařské prohlídky jsou nutností!

Bez kontroly svého zdraví nemůžete být v klidu. Alespoň jednou ročně byste si měli nechat udělat krevní test, abyste zjistili množství dobrého a špatného cholesterolu. Tyto testy také poskytují informace o hladině glukózy v krvi a případných zánětlivých stavech. Jednou za čas navštivte odborníka. Jak si ho můžete najít?

Vyhledejte si recenze na internetu nebo jednoduše zadejte do vyhledávače města výraz, který hledáte, např: “kardiolog v Krakově”. Poté si pečlivě prohlédněte webové stránky institucí nebo osobní stránky lékařů a domluvte si schůzku.