Krémování a balzamování

0
Rate this post

Osobně se ráda louskám s rukavicí Kessa. Sama používám rukavice Kessa od Organique. Je to rukavice vyrobená z viskózového vlákna, které je poměrně drsné. Taková masáž se může zdát zpočátku mírně bolestivá, ale s každým dalším peelingem bude čím dál příjemnější.

Ošetření rukavicí Kessa je odvozeno od tureckých rituálů a jsem moc ráda, že se dostala i k nám sem, protože má mnoho výhod. Peeling s rukavicí Kessa zlepšuje krevní oběh a zlepšuje tón pleti. Tuto peelingovou rukavici můžeme používat samostatně bez dalších peelingových látek. Pokud chceme posílit peelingový efekt, můžeme na rukavici dodatečně aplikovat již hotový peeling.

Já ale nejčastěji tuto rukavici používám jednoduše s mycím prostředkem, třeba se sprchovým gelem a mám prostě 2v1. Tělo si hned umyji a peelingu. Tuto rukavici používám každý druhý den.

kess rukavice – Jak pečovat o tělo? Rozhovor s fyzioterapeutem

Na připravenou pokožku můžeme aplikovat individuálně zvolený krém. Pokud máme např. sníženou pevnost pokožky, může se jednat o krém s např. retinolem. Pokud chceme podpořit spalování tuků, může to být krém s l ́carnitinem. Pokud však máme problémy s otoky, může to být krém nebo pleťová voda se solí z Mrtvého moře.

Takové přípravky se po aplikaci peelingu budou lépe vstřebávat. Také se vyplatí takový přípravek masírovat, a ne jen nanášet na pokožku.

Zde doporučuji pár technik, tedy na začátku hlazení, pak krouživé pohyby a nakonec můžeme hníst kůži, jako bychom hnětli těsto. Po takovém hnětení můžete použít i klepání, které dále zlepší oběh.

Jsou tato ošetření spíše pro ženy nebo spíše pro muže? Mohou je používat i muži?

Většinou budu hovořit o léčbě, která se týká žen. Tělové peelingy, které tělo pročistí, však doporučuji i mužům. Potřebují také exfoliovat epidermis, např. exfoliací pomocí rukavice Kessa.

Kartáčování těla

Doporučuji také tělové kartáčování, které je také formou peelingu. Na takové kartáčování těla doporučuji kartáče Arosha. Mají agávová vlákna, která jsou také dost drsná. Ze začátku můžeme při takovém homepage kartáčování těla pociťovat mírné nepohodlí, ale s každým dalším ošetřením nám to bude čím dál tím příjemnější.

  • Toto kartáčování by mělo být prováděno směrem nahoru, stejně jako peeling pomocí rukavice Kessa.
  • Po každém tahu štětcem je dobré tělo pohladit. Bude to pak příjemnější. Tento kartáč by měl být držen pod úhlem přibližně 45 stupňů.
  • Jak pečovat o tělo suché kartáčování monikagawrysiak.pl 300×300 – Jak pečovat o tělo? Rozhovor s fyzioterapeutem
  • Kartáčování, na rozdíl od peelingu s rukavicí Kessa, je formou suchého peelingu, který je nejlepší kartáčovat před sprchováním.

Doporučuje se provádět takové kartáčování ráno, ale pokud ráno nestíháme, můžeme to udělat i před večerní sprchou. Poté začneme kartáčovat, poté se osprchovat a po sprše naneseme správně zvolený balzám.

Studené sprchy

Takovou sprchu se vyplatí zakončit politím těla studenou vodou, protože taková studená sprcha má na naši pokožku zpevňující účinek.

Masáž kostkami ledu si můžeme udělat i v případě, že máme rádi chlad nebo pokud naše pokožka potřebuje zpevnit.

Pro lidi, kteří obzvlášť rádi cítí chlad na těle, vřele doporučuji mořskou vodu. O tom, kde začít dobrodružství s mořem, si můžete přečíst v příspěvku „Fyzická aktivita jako základ zdravého života“ v rozhovoru s osobním trenérem Maciejem Patokem: