Jak začalo vaše dobrodružství s fyzioterapií a péčí o tělo?

0
Rate this post

Co si pamatuji, zajímal jsem se o biologickou obnovu, a přestože začátky mé profesní kariéry souvisely s prací na rehabilitační klinice, už jsem hledal uplatnění v oboru SPA. Tehdy nebyly lázeňské pokoje, tedy wellness pokoje, tak módní jako dnes, zvláště v kraji, ze kterého pocházím. Proto jsem se rozhodl jít za svými sny a přestěhovat se na naše polské pobřeží, které je plné hotelů poskytujících tento typ služeb. Několik let jsem kombinoval práci fyzioterapeuta a lázeňského terapeuta. V současné době pracuji jako lázeňský manažer a manažer léčebného zařízení v hotelu Primavera Jastrzębia Góra.

Jak a čím začít s péčí o tělo? Co je v tom nejdůležitější?

Myslím, že nejdůležitější je osvojit si návyk starat se o své tělo. To může být ze začátku stejně obtížné, jako když jde o zavedení cvičení nebo diety do vašeho života. Když si však takový návyk vypěstujeme, budeme později jednat automaticky.

  • Domnívám se, že vhodnou dobou pro rozvoj takových návyků je současná doba, tedy doba pandemie.
  • Práce na dálku a omezení našich obvyklých aktivit často znamenají, že se můžeme zastavit a začít si všímat svých vlastních potřeb.

V mém případě to bylo stejné. Nějaké návyky jsem si nevypěstoval, dokud před rokem nepřišlo uzamčení a konečně jsem si našel chvilku pro sebe. Většinu těchto zvyků udržuji dodnes. Proto si myslím, že tato doba není překážkou, ba naopak. Tento čas nám může dát příležitost konečně se o sebe postarat.

Proč se vyplatí o tělo pečovat?

Věřím, že péče o tělo u žen funguje jako energetická vzpruha. Když jde žena ke kadeřníkovi nebo ke kosmetičce, automaticky se cítí krásnější. Stejně funguje každodenní domácí péče. Pocit péče o sebe nás nutí homepage vnímat se jinak – stáváme se pro sebe atraktivnějšími.

Také si myslím, že většina žen se cítí lépe a lépe tráví čas v udržovaném bytě. Stejně tak je to s naším tělem – v upraveném těle se nám žije lépe.

Pokud máme pocit, že jsme udělali první krok k očistě či osvěžení svého těla a staráme se o něj, pak to automaticky prozradí i náš postoj a náš vzhled. Díky tomu nás bude lépe vnímat i okolí – budeme otevřenější v kontaktech s ostatními.

Přečtěte si také o budování pozitivního obrazu těla.

Jaký je nejlepší způsob, jak začít s péčí o tělo?

Odlupování

Myslím, že nejlepší je začít s peelingem, tedy očistou těla. K tomu můžeme použít hotové scruby, zejména pro lidi, kteří jsou línější nebo prostě nemají čas. Takový hotový peeling lze zakoupit v každé drogerii.

Pokud však máme více času a chceme například použít některé suroviny, které máme doma, například kávovou sedlinu, můžeme si takový peeling připravit sami.