Jak by měla vypadat správná péče o pokožku těla?

Rate this post

Článků o péči o pleť obličeje je již mnoho. Většina z nás si je vědoma toho, do jaké kosmetiky se vyplatí investovat a jaké ingredience hledat. Jak vypadá téma péče o pokožku těla?

Pokožka na těle, stejně jako na obličeji, může mít problémy. Navíc stejně jako obličej – stárne.

Jemné mytí. Stojí za to vzdát se standardní formy – mýdla

Mnohem lepší budou mycí oleje a emulze. Jsou šetrnější k pokožce a nevysušují.
Péče orientovaná na potřeby. Určete individuální potřeby a požadavky pokožky vašeho těla a slaďte je s vhodnými aktivními složkami. Jak na to, navrhneme dále v článku.
Odlupování. Jednou za čas proveďte peeling odumřelé vrstvy pokožky, aby tělová mléka pronikala do pokožky efektivněji.
tělové mléko

  • Kožní problémy se netýkají jen obličeje. V případě nedokonalostí nebo vyrážek rychle hledáme řešení, která pomohou pleť zklidnit. Jaké jsou nejčastější potřeby pokožky na těle?
  • Přesušení. Určitě jste tento problém zaznamenali především v oblasti lýtek. Kůže je někdy suchá, šupinatá, někdy vypadá epidermis bílá – to je známka silné suchosti.

To je začátek dalších potíží. Suchá pokožka je náchylnější k podráždění a suchá pokožka má větší propustnost, což může mít za následek pronikání homepage nežádoucích látek do pokožky. Abychom utěsnili kožní bariéru a zároveň se zbavili nepříjemného pocitu napjatosti, vyplatí se sáhnout po našem balzámu.

Obsahuje celou řadu složek, které reagují na výše uvedené kožní problémy. Co se skrývá za složením pleťové vody?

Glycerin, skvalan (přirozená složka ochranného kožního mazu), triglyceridy, betain, oleje, vosky a másla: kamélie, tucuma, vosk ze slupek borůvek, luční olej, olej ze slunečnicových semen a různé fermenty prospěšných bakterií pro podporu kožního mikrobiomu – Bacillus kvasit . Vícesměrné působení různých složek zajišťuje déletrvající hydrataci.

Podráždění – suchá pokožka je náchylná k podráždění, protože ztratila ochrannou bariéru. Kromě hydratačních a hydratačních složek se zde perfektně hodí panthenol a alantoin obsažený v balzámu – přírodní složky zklidňující a zklidňující pokožku, které mají protizánětlivé vlastnosti.

Svědění – často se vyskytuje u atopické, alergické kůže, ale i velmi suché kůže

Kromě hydratačních složek budou panthenol a alantoin působit jako antipruritikum. Správná a komplexní péče o pokožku výrazně přispěje ke snížení nepříjemného pocitu.

Spáleniny po opalování. Slunce umí být zrádné. Stačí nevědomé vystavení UV záření, které má za následek vznik zarudnutí po expozici a nepříjemný pocit tepla, podráždění a citlivosti.

Reakce na popálení je v tomto případě zásadní.

Důležité je zaměřit se na regenerační péči, která zchladí, zklidní a urychlí proces hojení pokožky – včetně panthenolu, alantoinu a Lactobacillus fermentu – prospěšných bakterií mléčného kvašení, díky nimž bude komplexní péče fungovat efektivněji než tradiční metody.