Doporučení WHO pro seniory

0
Rate this post

Doporučuje se, aby se týdně věnovali alespoň 150-300 minutám středně intenzivního aerobního cvičení. Senioři by měli věnovat intenzivní fyzické aktivitě alespoň 75–150 minut. Cvičení pro všechny hlavní svalové skupiny by mělo být prováděno 2 nebo více dní v týdnu. V rámci své týdenní aktivity by senioři měli provádět nejrůznější cvičení. Musí klást důraz na rovnováhu a zapojení svalů.

Měly by být prováděny 3 nebo více dní v týdnu. To má zvýšit funkční výkon a zabránit pádům. Starší lidé by měli být fyzicky aktivní v rozsahu, v jakém to jejich funkční schopnosti dovolují. Senioři by také měli přizpůsobit míru fyzické zátěže míře své vlastní zdatnosti.

Doporučení WHO pro těhotné ženy

Těhotným ženám a ženám po porodu se doporučuje cvičit každý týden alespoň 150 minut. Jedná se o středně intenzivní pohybovou aktivitu po celý týden. Měla by být zahrnuta řada aerobních cvičení a cvičení na posílení svalů. Prospěšné může být i jemné protažení.

Pohybová aktivita u těhotných žen, žen po porodu a po porodu je prospěšná pro zdraví matky a dítěte. Snižuje riziko např. homepage preeklampsie, těhotenské hypertenze, těhotenského diabetu, deprese a nadměrného přibírání na váze v těhotenství. Navíc snižuje riziko porodních a poporodních komplikací.

Ženy, které byly před otěhotněním fyzicky aktivní, mohou v těchto aktivitách pokračovat během těhotenství a šestinedělí.

Kromě toho se doporučuje cvičit svaly pánevního dna. Lze ji provádět denně, protože snižuje riziko inkontinence.

Klíčové body při výběru cvičení pro těhotné

Vyhněte se fyzické aktivitě v horkém počasí, zejména při vysoké vlhkosti.

Musíte kontrolovat hydrataci. Pijte vodu před a po fyzické aktivitě.
Doporučuje se vyvarovat se aktivit, které zahrnují fyzický kontakt s vysokým rizikem pádu.
Po prvním trimestru těhotenství je třeba se vyvarovat cvičení v poloze na břiše.
Těhotné ženy by měly být v péči odborného lékaře. Pomůže vám upravit vhodný rozsah pohybové aktivity.