Aktivni diabetik Stravu s tímto prvkem ocení celé tělo.

Játra jsou jedním z orgánů, které nejvíce trpí špatnými zdravotními návyky. Jejich největšími nepřáteli jsou málo pohybu, strava s vysokým obsahem tuků a nadměrná konzumace alkoholu. Polští vědci nyní prokázali, že existuje způsob, jak zlepšit funkci jater. Stačí změna stravy a doplnění jednoho z důležitých prvků.

Je to největší žláza a jeden z nejdůležitějších orgánů lidského těla. Játra jsou jedinečným orgánem, bez kterého člověk nemůže žít, a proto by se o jejich zdraví měl zajímat každý člověk. Nový výzkum polských odborníků ukázal, že i pro ztučnělá játra existuje naděje.

Aktivni diabetik Chrom působí proti cukrovce a podporuje játra

Tým odborníků z Oddělení biologických funkcí potravin Ústavu potravinářství a zemědělství Polské akademie věd v Olsztyně pod vedením profesora Jerzyho Juśkiewicze se již řadu let zabývá studiem Aktivni diabetik biologické aktivity nanočástic, které se prostřednictvím potravy dostávají do trávicího traktu. V nové studii – společně s vědci z Univerzity přírodních věd v Lublinu – se rozhodli vzít na paškál chrom.

Aktivni diabetik Chrom je jedním ze základních mikroživin, které se podílejí na metabolismu makroživin u lidí i zvířat. Díky svým vlastnostem je faktorem podporujícím např. antidiabetickou léčbu. Je také součástí mnoha doplňků stravy na hubnutí.

Aktivni diabetik Chrom působí proti cukrovce a podporuje játraTento vztah je dobře známý, ale mezi vědci stále panuje neshoda ohledně účinnosti terapie pouze pomocí těchto Aktivni diabetik doplňků. Některé vědecké studie totiž naznačují, že by se s chromem jako doplňkem proti obezitě mělo zacházet opatrně, protože některé experimenty zaznamenaly zhoršení fungování některých vnitřních orgánů.

Jak upozorňují odborníci, v současné době je nejoblíbenější formou tohoto prvku organický pikolinát chromu (Cr-Pic), který se Aktivni diabetik vyznačuje poměrně nízkou biologickou dostupností, a proto odborníci hledají jiné formy tohoto prvku, které by tělo mohlo lépe využít.

Aktivni diabetik Z těchto důvodů se vědci zajímají o komplexy chromu s aminokyselinami a anorganickou formu chromu ve formě nanočástic, nicméně možnost jejich aplikace u člověka stále vyžaduje důkladný výzkum, který v současné době Aktivni diabetik probíhá na zvířecích modelech.

Nejlepší způsob, jak zlepšit zdraví, zejména zdraví jater

Vědci chtěli ve své analýze zjistit, zda lze negativní účinky vyplývající z konzumace stravy s vysokým obsahem tuků zmírnit změnou stravy a doplněním různých forem chromu. Výsledky studie publikoval tým odborníků v časopise International Journal of Molecular Sciences.

Játra jsou velmi citlivá na následky špatných stravovacích návyků. – Studie jasně ukázala, že játra potkanů krmených dlouhodobě stravou s vysokým obsahem tuků jsou jednoduše nezdravá – ztučnělá, “stresovaná” volnými radikály a v permanentním stavu zánětu, dodal vědec.

Tým odborníků prokázal, že vzdát se tučné stravy a nahradit ji lehce stravitelným jídelníčkem s vysokým obsahem vlákniny je to nejlepší, co lze pro zlepšení funkce tohoto životně důležitého orgánu udělat. – Přidání chromu napomohlo terapii změnou stravy na “zdravější” a samotné nanočástice chromu byly “užitečnější” než chrom ve formě pikolinátu, vysvětlil odborník.

Profesor zdůraznil, že každý, kdo se stravuje nezdravě, pociťuje negativní důsledky svého výběru mimo jiné prostřednictvím problémů se správnou funkcí jater. Dalším krokem, který by vědci rádi učinili, je další analýza použití nanočástic chromu v jiných orgánech a posouzení jejich bezpečnosti pro lidskou spotřebu.

Nejlepším způsobem, jak zlepšit své zdraví, je přechod na nízkotučnou stravu. V kombinaci s novými stravovacími návyky by měla být terapie doplněna o suplementaci chromem, který mimo jiné pomáhá snižovat množství tuku a zánět jater.