8 najčastejších chýb pri grilovaní

0
Rate this post

Grilovacia sezóna v Poľsku zvyčajne trvá od prvého mája do prvého jesenného ochladenia. Stretnutie pri grile je príležitosťou vyskúšať nové chute a tradičné grilovacie krkovičky, klobásky a špízy. Zistite, aké chyby nerobiť, aby sa grilované jedlo nestalo nezdravým alebo dokonca zdraviu modernysvet.sk škodlivým.

Ako grilovať, aby bolo zdravé a chutné? Tu je osem najčastejších chýb pri grilovaní. Aby bolo grilované jedlo chutné a zdravé, oplatí sa ich poznať a vyhýbať sa im.

  • DIRTY GRATE

Čistenie grilovacieho roštu hneď po grilovaní, kým je ešte teplý, je najjednoduchší spôsob, ako odstrániť tuk a pripálené zvyšky. Grilovanie väčšieho množstva potravín na spálenom rošte je trochu ako jedenie na neumytých tanieroch – nie je ani zdravé, ani chutné.

  • DAMP CHARCOAL

Vlhké drevené uhlie pri zapálení grilu je nepríjemné, preto je dobré už otvorené vrecko riadne zabezpečiť, aby ste pri ďalšom grilovaní nestratili nervy. Kým sa pochúťky dostanú na gril, drevené uhlie by malo dosiahnuť správnu teplotu. Brikety horia o niečo pomalšie ako drevené uhlie, ale trvá dlhšie, kým dosiahnu správnu teplotu.

  • MÄSO BEZ MARINÁDY

Mäso na grilovanie je najlepšie vopred marinovať, napr. v oleji s korením a kyslou prísadou (citrónová šťava). Marináda nielenže dodá grilovanému jedlu chuť, ale zároveň udrží mäso vnútri šťavnaté a s chrumkavou kôrkou.4.

  • PRÍLIŠ DLHÉ GRILOVANIE

Aby boli grilované pokrmy chutné a aromatické, je dôležité zabezpečiť ich prípravu pri správnej teplote a dbať na to, aby sa mäso grilovalo niekoľko minút z každej strany. Príliš dlhé grilovanie jedlo nielen vysušuje, ale vystavuje ho aj riziku nezdravého spálenia.

  • SPAĽOVANIE POTRAVÍN

Nedovoľte, aby sa jedlo pripálilo. Zuhoľnatená vrstva obsahuje škodlivé látky, ktoré vznikajú pri neúplnom spaľovaní bielkovín a tukov. Ak chcete bezpečne grilovať ryby a mäso, jednoducho ich položte na hliníkové podnosy alebo ich zabaľte do hliníkovej fólie – zostanú šťavnatejšie ako pri príprave priamo na grile a nemusíte sa obávať čierneho spáleného povlaku.

  • DRIPPING FAT

Tuk kvapkajúci z mäsa ohrievaného na grile na horúce uhlie je zdrojom toxických zlúčenín, ktoré prenikajú do potravín. Ak chcete tento aspekt eliminovať, jednoducho rozložte mäso na podnosy.

  • NESPRÁVNE GRILOVANIE ZELENINY

Zelenina spôsobuje pri grilovaní veľa problémov, preto sa jej často vzdávame. Je to chyba, pretože na to, aby ste si vychutnali chuť zeleniny z grilu, stačí len správne ošetrenie. Krehká zelenina lepšie prežije grilovanie, ak je naaranžovaná na táckach alebo napichnutá na tyčinky a podávaná vo forme špízov.

  • GRILOVANIE VŠETKÉHO NARAZ

Pri rozmiestňovaní rôznych potravín na grile je vhodné zohľadniť čas potrebný na ich prípravu. Zelenina bude pripravená na konzumáciu oveľa rýchlejšie ako bravčová krkovička. Ak najprv pripravíte mäso a potom na gril pridáte cuketu, špargľu alebo papriku, vaši hostia si budú môcť vychutnať chuť všetkých grilovaných produktov súčasne.

Pri grilovaní majte na pamäti vyššie uvedené pravidlá, aby ste si mohli naplno vychutnať chuť mäsa a zeleniny. Určite to prospeje vášmu zdraviu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here