Výnimočné ženy a účty na Instagrame, ktoré ma najviac inšpirujú

Rate this post

Byť ženou, byť ženou… Dnes je náš sviatok! Určite už viete, že milujem všetky príležitosti, ktoré sa dajú osláviť, takže by vás nemalo prekvapiť, že s radosťou oslavujem aj Deň žien. Chcel by som, aby sme sa každý deň navzájom podporovali, čerpali silu a radosť z úspechov toho druhého. Tešme sa zo všetkého, čo nás robí šťastnými každý deň. Veľa šťastia, milé dámy!

Tentoraz som si pre vás na počesť nášho sviatku pripravila niekoľko inšpirácií… vlastne som sa rozhodla porozprávať vám o ľuďoch, ktorí ma inšpirujú k činom. Nechávam vám aj niekoľko profilov na Instagrame, ktoré rada sledujem.

Ženy, ktoré ma inšpirujú

Je ich toľko! Obdivujem ich za ich silu, odhodlanie a statočnosť. Za to, že sa nebojí vykročiť z rámca a určovať nové smery a trendy.

  • Ženy, ktoré ma inšpirujú: ISADORA DUNCAN

Opisovali ju ako “ľahkú ako dych, rýchlu ako vlna, prchavú a vzdušnú”, priekopníčku moderného tanca, ktorá sa rozhodla odmietnuť pevný rámec klasického tanca a ísť vlastnou cestou. Tancovala bosá, v šatách inšpirovaných kostýmami gréckych bohýň, ako prvá sa objavila na javisku v priehľadnom trikote a vo svojich choreografiách využívala svetlo projektora, ktoré kombinovala s pohybom látok. A hoci bola vo svojej dobe považovaná za škandalóznu (a pri pohľade na jej rozsiahly životopis by to tak bolo pravdepodobne aj dnes), jej moderný prístup k tancu dodnes inšpiruje generácie tanečníkov. Mimochodom, hovorí sa, že jej obraz je zvečnený na jednom z lodžských meštianskych domov… Verili by ste tomu?

  • Ženy, ktoré ma inšpirujú: COCO CHANEL

V tomto zozname nemôže chýbať francúzsky dizajnér. Mimochodom, vedeli ste, že na začiatku 20. storočia sa Gabrielle (jej skutočné meno bolo Gabrielle Bonheur Chanel) živila spevom a tancom v kaviarňach? Milujem kánony klasickej elegancie, ktoré vytvorila, a fascinuje ma skutočnosť, že jej modely nevyšli z módy už viac ako 100 rokov.

  • Ženy, ktoré ma inšpirujú: ESTEE LAUDER

Tvorkyňa celosvetového kozmetického impéria si splnila svoj americký sen ako málokto iný. Vedeli ste, že prvým produktom dnes už slávneho koncernu bol krém na tvár, ktorý Estee vyrobila vo svojej kuchyni? Potom prišla vôňa Youth Dew, ktorá rýchlo dobyla trh. Málokto vie, že zakladateľka značky vymyslela jedinečný marketingový plán… Keďže nemala peniaze na tradičnú reklamu, rozhodla sa robiť bezplatné predvádzacie akcie v kozmetických salónoch a ku kúpenej kozmetike pridala vzorky. Vypovedá to veľa aj o jej prístupe k práci a jej nespornom úspechu

  • Ženy, ktoré ma inšpirujú: JOANNE ROWLING

Viete, čo pre mňa znamenajú sviatky? Čas na knihy! Keď som v Poľsku, zvyčajne ma pohltí toľko projektov, že na dovolenke doháňam, čo som prečítal. Na manželovo zúfalstvo máme zakaždým obrovský nadbytok batožiny, pretože polovica mojich kufrov je plná kníh… ktoré zhltnem za pár dní, takže nakoniec siahnem po čítačke. Autorka série kníh o Harrym Potterovi si moje srdce neukradla príbehom o dospievajúcom čarodejníkovi, ale knihami pre dospelých, ktoré vydáva pod pseudonymom Robert Galbraith. Vedeli ste, že televízia BBC One podľa nich natočila seriál?

  • Ženy, ktoré ma inšpirujú: MERYL STREEP

Milujem každú z jej úloh. Za Sophie zo Sophie's Choice, za Francescu z filmu Čo sa stalo v Madison County, za Susan z Adaptácie, za Mirandu z Diabol nosí Pradu a za Sophie z Mamma Mia! Milujem jej prístup k svojej profesii, ako sa mení a dokonale stelesňuje jednu postavu za druhou, často veľmi odlišnú od seba samej.

Leave a Comment