ČO SÚ TO NICHE PARFUMY A OPLATÍ SA ICH KUPOVAŤ?

0
Rate this post

Čo znamená pojem výklenok? Medzera je oblasť trhu, ktorá ešte nebola zaplnená konkrétnym výrobkom alebo službou. Zákazníci na špecializovanom trhu majú veľmi úzko definované potreby a hľadajú veľmi špecifické výrobky alebo služby. Väčšinou neberú ohľad na vyššie ceny alebo ťažkú dostupnosť, www. Zákazník z úzkeho segmentu má preto úplne iné očakávania ako masový zákazník.

Niche parfumy – čo to je?

Medzi nikové parfémy patria vône, ktoré uspokoja znalcov a vyznávačov parfumérskeho umenia, ako aj ľudí, ktorí hľadajú jedinečné a exkluzívne vône.

Niche parfumy - čo to jePonuka siete parfumérií môže byť trochu nudná, najmä preto, že tie isté vône sú v móde už roky. Pre človeka, ktorý hľadá originalitu a chce vyniknúť, cítiť niečo jedinečné – niche parfémy budú ideálnym riešením. Pri definovaní konkrétnej vône ako niche vône sa však zohľadňuje mnoho faktorov, nielen jej originalita. A my vám ich v nasledujúcej časti textu uvedieme.

Čo robí parfum výklenkom?

Tvorivá sloboda, vysoká kvalita a neštandardné zloženie

Aby bolo možné kompozíciu označiť za niche, mala by voňať inak ako populárne vône, ktoré sú dostupné v každom obchodnom reťazci. Je to spôsobené tým, že tento typ parfumu je vyrobený z vysokokvalitných zložiek. Veľmi často sú prírodného pôvodu, s mimoriadne exkluzívnou a rafinovanou vôňou.

Značky nikových parfumov si môžu dovoliť nakupovať mimoriadne drahé ingrediencie, pretože nemusia vynakladať väčšinu svojho rozpočtu na drahé reklamné kampane. Nemusia vykonávať prieskum trhu ani určovať nové trendy. Nemusia investovať ani do drahých a vyrytých flakónov. Preto pri niche parfumoch nie je potrebné vyčleňovať prostriedky na propagáciu, ale možno sa plne venovať zloženiu.

Parfuméri, ktorí sa špecializujú na prípravu niche vôní, nie sú obmedzovaní dopytom alebo hlavnými trendmi. K téme môžu pristupovať tvorivo a umelecky. Majú možnosť vytvoriť abstraktnú alebo koncepčnú vôňu s netradičným a neobvyklým zložením.

Výroba nie je masová, takže príslušný parfumér môže stráviť viac času vytváraním dokonalej kompozície, ktorú označí svojím menom. Nemá to nič spoločné s prácou podľa diktátu trhu s parfumami alebo kopírovaním súčasných trendov.

Spomenuli sme aj skutočnosť, že tvorcovia niche parfémov nemusia investovať do jedinečných a špecializovaných flakónov. Veľmi často sa takéto výklenkové kompozície dodávajú vo veľmi jednoduchých a jednotných flakónoch. Príkladom je britská značka Tom Daxon. Ide o veľmi jednoduché a minimalistické balenie, ktoré zdobí len biela etiketa a čierna zátka.

Samozrejme, nie je to pravidlo. Niekedy sa niche parfumy odievajú do mimoriadne dizajnových obalov, ktoré sú prepracované do najmenších detailov. Ako príklad odporúčame pozrieť si značku Comme des Garcons, najmä kolekciu Concrete. Táto jedinečná vôňa je uložená v betónovom oválnom flakóne, ktorý evokuje triedu a eleganciu. Každú vôňu Imaginary Authors zasa zdobí výrazná, umelecká a originálna grafika, ktorú navrhli profesionáli.

Ako si zaobstarať parfum?

V našom internetovom obchode French Perfume, kde sa snažíme poskytovať našim zákazníkom jedinečné a neobvyklé vône, nájdete parfémy z oblasti niche. Väčšie značky, ktoré boli pôvodne úzko špecializované, sa však v súčasnosti stávajú pomerne obľúbenými – a možno ich kúpiť vo vybraných parfumériách.

Niche parfémy sú mimoriadne exkluzívne. Niektoré značky, ako napríklad americký výrobca Slumberhouse, predávajú svoje výrobky len na štyroch miestach na svete! Jednou z charakteristík tohto typu vône je aj nízky náklad. Keď je konkrétna vôňa vypredaná, často na ňu musíte čakať niekoľko týždňov alebo mesiacov.

Ako si zaobstarať parfum

Sú niche parfumy drahé? Z vyššie uvedeného opisu sa môže zdať, že niche vône sú skôr špičkové produkty, určené výlučne pre elitu a vyššiu triedu. Nie nevyhnutne! Ceny niektorých skladieb začínajú už od 200 libier, čo je suma porovnateľná s bežnými produktmi alebo dokonca nižšia.

To však neznamená, že v kolekcii niche parfémov nenájdeme veľmi drahé a luxusné vône. V dôsledku toho sa zvyšuje aj cena takéhoto výrobku. To by mohlo značne zaťažovať rozpočet priemerného konzumenta chleba.

Používatelia internetu tiež hľadali: veľmi drahé dámske parfumy, čo je niche parfum, niche vône, niche parfum čo je, niche parfum čo je, niche parfum ktorý stojí a ktorý je, náhrada, ekvivalent, exkluzívny niche parfum, selektívny parfum.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here