Vyskúšajte recept na domáci advocat!

0
Rate this post

Recept na domáci likér nemusí byť vôbec zložitý ani časovo náročný. Stačí len pár ingrediencií, správny recept a vaječný likér je pripravený. Vyskúšajte recept na domáci advocat!

Možnosti – ModernySvet

 • Kávový alebo čokoládový likér – pri miešaní žĺtkov stačí pridať 2 polievkové lyžice kávy alebo 2 polievkové lyžice kakaa.
 • likér môže byť obohatený o vanilkové zrnká alebo citrusovú kôru, napr. pomarančovú, citrónovú alebo limetkovú
 • vodku možno nahradiť bielym rumom.

ZLOŽKY

 • 6 YOLKS
 • 200 G CUKRU
 • 300 ML NESLADENÉHO KONDENZOVANÉHO MLIEKA
 • 250 OBYČAJNEJ VODKY

PRÍPRAVA KROK ZA KROKOM

Žĺtky spolu s cukrom šľahajte v pare 6-7 minút (misu umiestnite nad hrniec s vriacou vodou). Keď zdvojnásobí svoj objem, zhustne a cukor sa rozpustí, pridajte (za stáleho šľahania) kondenzované mlieko a vodku. Šľahajte ďalších 5 minút. Nalejte do fľaše. Nechajte vychladnúť a vložte do chladničky.

Vyskúšajte recept na domáci advocat!

Vaječný likér je obľúbený alkoholický nápoj, ktorý sa často objavuje na poľských stoloch. Môžete si ho úspešne kúpiť v obchode, ale mnohí ľudia sa rozhodnú vyrobiť si ho sami. Vybrali sme najlepšie recepty na ajerkoniak, adwokat, Bombardino a vaječný likér!

Vaječný likér sa vyrába zo žĺtkov vyšľahaných s cukrom, do ktorých sa pridáva alkohol. Vyrába sa v piatich základných variantoch vrátane klasického likéru, ajerkoniaku, advocaatu (advokáta), Bombardina a vaječného likéru. Poliaci tento nápoj jednoducho zbožňujú, a preto sme sa rozhodli pozrieť sa naň bližšie.

Všetky vaječné likéry, bez ohľadu na ich druh, sa vyrábajú zo žĺtkov, vajec a cukru vyšľahaných mixérom. Domáci likér bude mať inú chuť a farbu ako likér kúpený v obchode. Stojí za to skúsiť si ho vyrobiť sám.

Charakteristika vaječného likéru

Ajerkoniak sa vyznačuje vysokou hustotou a tmavou farbou. Po vychladnutí môže byť taká hustá, že sa musí z nádoby vyberať lyžicou. Z tohto dôvodu sa odporúča po príprave preliať ho do fľaše alebo pohára s veľkým otvorom.

Hlavnými zložkami vaječného likéru sú:

 • vajcia;
 • cukor;
 • brandy alebo koňak.

Mlieko sa spravidla nepridáva, ale v domácom prostredí niektorí ľudia používajú kondenzované mlieko a brandy alebo koňak nahrádzajú liehom alebo vodkou.

Advocaat (Advocaat) – charakteristiky

Advocaat je vaječný likér, ktorý sa spája s Holandskom. Podobne ako vaječný likér môže byť veľmi hustý. Vyrába sa na báze vajec, cukru a alkoholu.

Pozri tiež: Najlepší recept na lahodný domáci jablkový likér Eggnog – vlastnosti

Vajíčkový likér sa vyznačuje jemnejšou chuťou ako predtým opísané likéry, a to vďaka pridaniu strúhanej vanilkovej tyčinky, škorice a niekedy aj medu a muškátového orieška. Základ zostáva tradičný – strúhané surové žĺtky, cukor a mlieko.

Klasický vaječný likér – vlastnosti

Klasický vaječný likér sa vyrába zo surových žĺtkov vyšľahaných s alkoholom, cukrom a kondenzovaným mliekom. V závislosti od pomeru zložiek môže byť likér viac alebo menej hustý, tmavý alebo svetlý a viac alebo menej sladký. V závislosti od receptu sa líši aj obsah kalórií a alkoholu.

Klasický vaječný likér - vlastnostiLikér Bombardino. Ďalšou variáciou na tému vaječného likéru je likér Bombardino. Táto má výraznú vanilkovú vôňu a výrazný nádych rumu. Základňa sa skladá z:

 • krém;
 • vajcia;
 • cukor.

Recepty na domáci vaječný likér

Kľúčom k úspešnému domácemu vaječnému likéru sú starostlivo zmiešané žĺtky s cukrom. Základom každého likéru je tradičný poľský kogiel-mogel, ku ktorému sa pridávajú ďalšie prísady, ktorých vzorový zoznam uvádzame nižšie. Pri ich pridávaní neprestávajte miešať. Len tak sa zabezpečí, že sa všetky dôkladne premiešajú. Ak máte v úmysle pripraviť hustú zmes, je dobré ju po príprave preliať do fliaš alebo pohárov s veľkým otvorom. Je to preto, že vaječné likéry po vychladnutí veľmi radi hustnú a často je potrebné ich vyberať lyžičkou.

Eggnog – prísady

Čo budete potrebovať, keď budete chcieť pripraviť baklažán? Tu je zoznam:

8 žĺtkov;
500 ml kondenzovaného mlieka;
2 šálky cukru;
1 vanilková tyčinka;
200 ml liehu alebo vodky;
125 ml koňaku.

Vaječný likér sa vyrába v piatich základných variantoch, ale ten, ktorý si pripravíte doma, môže byť celkom jedinečný. Dôležité je dôkladne vyšľahať žĺtky, aby vznikla tuhá pena. Všetky ostatné ingrediencie sú na vás. Odporúčame vyskúšať vaječný likér s kakaom!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here